Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt érettségi írásbeli...

Angol emelt érettségi írásbeli részén mik az email és komment formai követelményei? Kell bevezetés, tárgyalás stb? Vagy sorokat kihagyni ezek között?

Figyelt kérdés
Kicsit félek hogy nem jól írtam, az elsőt ami azt hiszem email volt úgy írtam mintha levelet írnék, bevezetés tárgyalás befejezés résszel viszont sorokat nem hagytam ki a bekezdések között. Szintén a posztot vagy kommentet vagy mi volt a másik feladat. Mennyi pontot vonhatnak le ha ezt elrontottam? Vagy hol találok róluk infót? Neten nem találtam sehol, meg az emelt érettségis könyvemben sem volt róla konkrétan szó.

2017. máj. 11. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
mailt úgy kell írni mint levelet ezzel nincs gond, a posztnál vagy kommentnél meg nem tudom mi volt a feladat
2017. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, egy kicsit megnyugtattál! Legalább csak azon múlik hogy mennyire jó amit írtam.

Válaszolni kellett egy posztra, amiben egy lány írt hogy a barátnője egy idegennel beszélget online és eléggé félti mert 16 évesek a srác 29 és volt már kétszer börtönben is (vagy valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan). Ez volt a 200-250 szavas, először véleményt kellett írni aztán tanácsot adni a lánynak hogy mit csináljon a barátnőjével kapcsolatban, kihez forduljon. Ennyi volt megadva hogy így kell kezdeni: "Emily:"

2017. máj. 11. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
sztem jó lesz az, hát bárhol vagy van egy nyiytó hello aztán egy elköszönés közötte meg a tartalom :)
2017. máj. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hello-t azt kihagytam, úgy voltam vele hogy ha már van megszólítás utána inkább belekezdek hogy láttam a posztját és leírtam hogy ismerősöm volt hasonló szituációban (kicsit kifejtve) és ezért tudnék tanácsot adni, aztán kezdtem bele. Ez így szerinted oké? Az a baj hogy tavaly előrehozottaztam azóta meg nem volt angol órám, egyedül készültem mert megszűnt az angolos csoportunk.
2017. máj. 11. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én se hagytam ki sorokat, annyit csináltam hogy a különálló gondolatokat új sorba kezdtem. De én konkrétan alig fértem ki, mert nem is figyeltem arra milyen betűmérettel írok, írtam ahogy szoktam, aztán a háromnegyedénél vettem észre hogy nekem azért még bőven írnom kellene, úgyhogy onnantól meg tök kis betűkkel írtam xd szerintem ha kellett volna helyet kihagyni, akkor ki se fértünk volna, de tanárunk se kötött bele ebbe soha amikor a leveleinket javította.
2017. máj. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó, én is hasonlóan írtam.:)
2017. máj. 12. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!