Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék gyorsítani a...

Hogyan tudnék gyorsítani a levélírási tempómon?

Figyelt kérdés
Már legalább ötvenet megírtam, de még egy százhúsz szavas levélhez is legalább egy óra kell nekem.

2017. máj. 14. 02:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

120 szó az nincs tíz mondat... Az elég nagy baj, ha ez neked egy óra.

Alapvetően a levélírásnak van egy technikája. Megvan a témakör, megvannak a pontok, hogy mi legyen benne a levélben. Pl. ha panaszlevelet írsz, akkor mi a panasz, miért szomorít ez el téged, milyen kompenzációt kérsz. De ez minden levéltípusnál megvan

Elsőszőr szedd össze, milyen "fajta" levelek vannak, pl. abráti levél valami ajánlással, városnézésről, filmről, panaszlevél, érvelő levél. Aztán gyűjtsd ki, melyiknek milyen a struktúrája, hogy épül fel. Aztán hogy milyen szavakat, szófordulatokat, mondatokat érdemes használni. Mi van akkor, ha hivatalos a levél és mit akkor, ha baráti. Google -> levélírás xy nyelven és rogyásig tele a net infóval.

Most ha mindezeket megtanultad és van egy értelmes szókincsed meg ámblokk nyelvtudásod, akkor a feladatnál megállapítod először, milyen levelet várnak el. Megnézed mik a "pontok" és írsz az egészről egy vázlatot kulcsszavakkal, eldöntöd hamar, hogy mit akarsz írni a levélbe, utána mondatokba foglalod. bevezetéssel, elköszönéssel együtt nem lesz az egész 10 mondat, úgy számolhatod, hogy ezek kb alapból 20-30 szót kitesznek. 90 meg már szinte semmi, ha megva a vázlatod.

2017. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Vázlatot hogyan írjak? Nem veszítek vele sok időt? Úgy értem, ha újra le kell majd másolnom a megoldó papírra.

Nyelvtanilag ott vagyok húszból tizennyolc pontot értem el, de mire kész lett nem maradt időm a szövegértésre. :-(

2017. máj. 14. 12:56
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom nektek az iskolában semmit nem tanítanak? :( Pontokba szedni a főbb gondolatokat, kulcsszavakat írni? Semmi? :(
2017. máj. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Okosan használd fel magát a feladatot! Pl. - say you are sorry for the delay : I am sorry for the delay. Nem kell sokat vacakolni.
2017. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező piszkozatot írni.
2017. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"mire kész lett nem maradt időm a szövegértésre" - Témazáróról van szó?
2017. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, nyelvvizsga, már látom.
2017. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!