Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar nyelv és Irodalom....

Magyar nyelv és Irodalom. Lehet-e felmetésem ezekből v egyikből?

Figyelt kérdés

Nos az van, hogy magyar és irodalom sehogy se megy középiskolás vagyok és most van köztesvizsga (és én majd jövőhéten irok mert elvantörve a kezem és nem tudok írni)

és bukni fogok mert mindig ép hogy kettes voltam (tanár jóindulatával) hiába tanulom órákon át a verseket költőket meg magyarból a nyelvtani dolgokat egyszerűen kimegy a fejemből és nem tudom megoldani a szövegértést se hiába ülök felette 1 órát is akkor se megy ....Pedig a többi tantárgyból amik nehezebbek (pl fizika meg matek) 4-5 vagyok másból is stabil 4-es de ezekből kettest se érem el ..és a tanár is olyan hoyg elmagarázza töbszőr de nem megy akkor se nagyon kécsékbe vagyok esve hogy megbukokk ezekből és így íkkor pótvizsga lesz és ott is és évet ismételek...+nagyon csúnyán is írok a tanár már mondta hogy írjak szebben mert nem tudja értékelni az esszémet meg ilyenek(bár lehet ez betehető annak hogy balkezes vagyok) - Na ennyi lenne :/

A válaszokat előre is köszönöm :)



2017. máj. 14. 19:35
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
73%
Bejelentkezel valamelyik szülőddel a nevelési tanácsadóba. Ha megállapítanak vmilyen tanulási nehézséget, akkor kapsz felmentést.
2017. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez ugye vicc akar lenni?
2017. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszi, másodiknak nem nem vicc
2017. máj. 14. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:

"másodiknak nem nem vicc"

Akkor sajnállak.

Bár az azért érdekes kérdés, hogy ilyen pocsék helyesírással és fogalmazással egyáltalán hogy nyertél felvétel bármilyen középiskolába. Már ha ez nem troll-kérdés...

2017. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanulási nehézség: diszlexia, diszgráfia. Csodálom, hogy ez a tanáraidnak nem jutott eszébe. Hanyadikos vagy? Sürgősen be kell jelentkezni a helyi pedagógiai szakszolgálathoz vizsgálatra. (Már nem nevelési tanácsadónak hívják.)
2017. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Képzeld úgy vettek fel hogy nézték persze az irodalmat meg a magyart de normális gimnéziumba inkább azt veszik fel aki jó-jeles tanulo és van 1-2 hármasa és a központit jóra megírta nem érdekelte nagyon a tanárokat hogy most 50 pontból a felét értem el mikor a matekból 2 pont hián megvolt a maximális pontszám és még ugye volt mikor angolul kellet pofázni szóval a mai világban rohadul nem számít már ez a két tantárgy inkább az informatika meg a nyelvek és nem azt veszik fel jó gimnáziumba aki 5-ös magyarból de nyelvből meg matekból kettes ....utolsónak hát én is utána néztem már de anya azt mondta nincs semmi bajod de majd megpróbálom meggyőzni hogy egy vizsgálatból ugyis kiderül melyikünknek van igaza
2017. máj. 15. 09:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen, ezt egyszerűen tudni kell. Olyan, mintha orvoshoz nem menne el valaki, mert attól fél, hogy kiderül, hogy beteg. A disz-esek nem hülyék, pont az ennek a lényege, hogy minden más területen jól teljesítenek, csak egy vagy két terleten részképességzavaruk van. De ha az derül ki, hogy nincs, az is információ neked, mert akkor más módszerrel kell tanulni. Ebben az esetben számít a tanárhoz és a tantárgyhoz való viszony: ha nagyon utálod, akkor ki fogod vetni magadból.
2017. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!