Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintnek felel az meg,...

Milyen szintnek felel az meg, ha a hallott illetve olvasott szöveg 95%-át megértem (külföldi politikai, gazdasági honlapok vagy eredeti nyelvű filmek, sorozatok), viszont beszélni és fogalmazni alig tudok?

Figyelt kérdés
Angol nyelvről van szó. Középfokú nyelvvizsgám van belőle, de tisztában vagyok vele, hogy ez csak egy papír.
2017. máj. 15. 12:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Még soha nem volt lehetőségem személyesen angol nyelven külföldivel beszélni, 1-2 alkalommal chaten keresztül csak
2017. máj. 15. 13:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, tőlem nem kapsz vigaszt, hogy ez is nagy dolog. :) Mert egyébként valóban nagy dolog, de ezt egészen precízen akkor is a félkarú óriás szintjének hívják. Ebből szerintem ki kéne keveredned, de ezen csak te segíthetsz... Be kell ruházni, olyan alkalmakra, mint tanfolyam, magántanár, külföldi tartózkodás. Esetleg házassági hirdetés, helyesnek mondott angol tanár keresése. Bár otthon ez ellaposodik előbb-utóbb.
2017. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:

Nekem nem mond semmit egy szám.

Azt mondd meg, hogy:

- ritkábban előforduló köznyelvi kifejezéseket, fordulatokat érted-e

- irodalmi költöi vagy régies fordulatokat érted-e

- szakkifejezéseket érted-e X [szakterület neve kitöltendő] témában (gépészmérnöki, jogi, gazdasági, orvosi satöbbi satöbbi)


Ha már a ritkább kifejezéseket és az irodalmat is tudod követni (pláne ha fel is húzod magadat magyarul visszaadhatatlan vagy félrefordított dolgokon), akkor már feltehetően felsőfok körül jársz.


Ha te magad nem tudod őket használni, megkérdőkelezem milyen szinten ténylegesen "érted" őket. Ha ki tudod találni/következtetni/megfejteni, az még nem tudás. Szép-szép, de el is hibázhatpd, következtethetsz néha tévesen is, ez még nem biztos szilárd "tudás". Nem tudnál másnak tanácsot adni, aki hasonló cipőben jár, hogy egy könyvben olvasott kifejezés az író saját találmánya, vagy bevett angol köznyelvi fordulat, például, mert magad sem tudod még.

2017. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Próbálj meg minnél többet angolul beszélni, magadban vagy megkéred az egyik barátodat h beszélgessetek angolul. Vagy pedig próbálj magadaban mondatokat alkotni

(pl: Im going to meet my friend at the park)

De ha többet szeretnél gyakorolni,akkor alkoss bonyolultabb mondatokat,remélem ez érthető volt :D

2017. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!