Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes eszperantóbol nyelvviz...

Érdemes eszperantóbol nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem, mert a legtöbb helyre már nem fogadják el.
2010. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Eszperantóval nem tudsz mit kezdeni, ezt sok helyen felismerték már, ezért nem fogadják el. Ne csak papírt akarj, hanem használható nyelvtudást!
2010. máj. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Ez rengeteg dologtól függ.


Persze nem érdemes, hogy ha valóban használható nyelvet szeretnél, ha a célod az, hogy egy jó nyelvvizsgád legyen, akkor nem.


Ha úgy állsz, mint én a diploma előtt és mellette suliba is kell járnom, dolgozom is, az idő is szűkös, akkor ebből a legérdemesebb, aztán majd tanulok én is a diploma után olyat, aminek értelme is van.

2010. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jah diplomához kellene elsősorban.
2010. máj. 21. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha elfogadják a sulidban és sürgősen kellene egy nyelvvizsga én ajánlom!
2010. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

saját tapasztalat: nagyon sokminden miatt érdemes!

de ezek közül az ami most téged érdekelhet, annyi hogy nagyon jo alapozó nyelv, ha késöbb meg más nyelvet akarsz tanulni, mert utána sokkal könnyebb lesz már a többi nylelv tanulása. A nyelvtanulási rutin (ha jo helyen tanulsz, ezt megkapod) és a sikerélmények szárynakat adnak :-)

Én az internetes tanfolyamot csináltam meg, és nagyon örülök hogy végre van nyelvvizsgám, meg annak a sok új ismerettségnek, amit az eszperantóval szereztem külföldiek közül.

Nekem ez nagy élmény, mert elötte sok gondom volt a nylevtanulással, mert disgráfiás vagyok. Ez itt is plusz munkát jelentett, de a modszer ami az internetes tanfolyamba van, hogy addig csináld a gyakorlatot amíg 80% nem lesz minimum, na az nagyon betanította nekem hogy mit hogy kell irni, mert a gép csak azt fogadja el ami tényleg jó, nem kegyelmez :D

2010. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!