Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek nehéz az angol...

Szerintetek nehéz az angol helyesírás (az angol anyanyelvűeknek)?

Figyelt kérdés
Szerintem a magyar helyesíráshoz képest egyáltalán nem nehéz. Nem értem, hogy az angolok mit panaszkodnak, amikor náluk még ékezet sincs és az egybeírás-különírás is sokkal könnyebben működik :P
2010. máj. 17. 01:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%
igazából tök mindegy beírtam hogy rediculous és kiadta hogy az egy szleng a ridiculousra,ennyit érnek:D Olvasottság kérdése egy épeszű angol anyanyelvű nem vét ilyen hibát :D
2010. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer Angliában voltam és egy szót nem értettem, kértem hogy betűzzék le, és 5embert is összehívtak és senki se tudta pontosan. Pincérek voltak egy pubban, és volt aki közölük egyetemre járt!
2010. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A magyar helyesírás a magyar és külföldi embereknek egyaránt könnyű. Több magyarul tanuló külföldivel találkoztam, és mind ezt mondta.

Összehasonlításképpen: a magyar gyerekek kb. másodikos korukra tudnak hozzávetőleg helyesen írni (jó, a j-ly különbséget be kell magolni, plusz van néhány nehéz szó, de alapvetően nincs vele gondjuk). A német diákok ezzel szemben negyedikes korukra tartanak ott, hogy a szavak 70-80 százalékát le tudják írni hiba nélkül. (Tanítottam Németországban, tudom, miről beszélek.) És a németben még viszonylag sokszor érvényesül a kiejtés elve. Ezekből kiindulva elképzelhető, hogy az angol diákok mennyit szenvedhetnek a helyesírással.

2010. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
[link] szerintem ez az oldal magáért beszél. :P
2010. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az angol nyelv ortográfiája 90%-osan hagyományon alapul.
2010. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!