Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az örök kérdés. Csoportos...

Az örök kérdés. Csoportos órák vagy pedig magántanárral való egyéni haladás a jobb?

Figyelt kérdés

Tegnap részt vettem egy csoportos angol tanórán, és elég vegyesek az érzéseim. Azt vettem észre,hogy mindenki más szinten van. Úgy érzem nekem ez nem fog beválni, és inkább magán tanárral készülök fel a nyelvvizsgára. A közép suliban se szerettem az órákat, mert mindenkinek más a tempója, és mindenkinek mások a gyengeségei/erősségei. Voltam már magán tanárnál, és sokkal jobb eredményeket értem el, mint az iskolában.

Természetesen sokkal zsebbe nyúlósabb a magán tanár, de hatékonyabb is.

Esetleg ellen vélemények? Ti magán tanárral vagy csoportban tanultok hatékonyabban?

Kíváncsian várom a véleményeket.



2017. máj. 23. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagy csoportos és külömböz szintüek az nagyon rossz.


Ha pl 4 ember van csak a csoportban és kb egy szinten, de semmi képpen sem haladók akkor az a jó. Fontos, hogy a tanár szinte még a bejelentkezéskor se beszéljen magyarul.


Ha tanultad már évek óta a nyelvet akkor igazából csak a gyakorlás hiányzik, és ha a tanár magyarul is gagyog akkor nem fog semmit érni.

2017. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kis csoport a legjobb főleg az elején,ha a tanár jó. Én ezt választottam. Elvileg ugyanannyi 'beszéd' időért fizetsz,viszont több időd van a problémák felfogására és válaszok átgondolására,míg ha egyedül vagy akkor lehet a folyamatos nyomás inkább blokkol, és veszendőbe megy az idő nagy része. Másrészt több tanuló többféle fogalmazás mód.


Pl: A tanár egy adott módon fejez ki egy dolgot,de valakinek a csoportból eszébe jut egy másik verzió is.


Egyébként itt úgy volt,hogy előtte szintfelmérőt csinátak és úgy raktak egy csoportba,bár van valamekkora eltérés,de azért ez még az inspiráló fajta, a tanár mindenkit bevon.

2017. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs előzetes szintfelmérés, akkor mind a nagycsoport, mind a kiscsoport azonnal kuka. Ha nincsenek az emberek legalább nagyjából egy szinten, akkor nem lehet értelmesen haladni.

A nagycsoportot (8+) igazából semmilyen körülmények között nem ajánlom, a kiscsoportot (3-6) is csak akkor, ha te tudsz toborozni embereket, hogy együtt csináljátok, és megvan az összhang. Egyéb esetben mindenkinek máskor lesz jó, és lehetetlen időpontokban kell majd órákat tartani.

Szerintem keress magántanárt, de maximum 2000-2500-at fizess egy óráért, annál többet tényleg csak nagyon indokolt esetben.

2017. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok,mondjuk én kb 3/4 éve de csak heti 1 alkalommal csinálom így, de már nőtt az önbizalmam a beszédben stb, viszont lehet,hogy majd ha vizsga vagy valami hasonló

közeledik,akkor előtte egyéni órákat fogok venni.


De szerintem egyébként ezek a csoportok amúgy is felbomlanak egy idő után (persze nem is cél,hogy örökké maradjanak),mert hiába voltak egy szinten kezdetben,akkor eltérően fejlődhetnek.

2017. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy ez a csoport szeptemberben kezdett egyáltalán angolt tanulni. Voltak akik hiányoztak,és azt hiszem 6-an vannak összesen. De van köztünk 2 középiskolás, és 1 általános iskolás kislány.(a hiányzóról nem tudok semmit.) Én pedig már 22 éves vagyok és 3 éve leérettségiztem angolból. Utána fél évig jártam magán tanárhoz, és a nyelvvizsgára készültünk, nyelvvizsga feladatokkal. De abba kellett hagynom egy komolyabb betegség miatt.

Szóval ez a csoport nagyon kezdő szinten van. Most veszik az egyszerű jelent és az egyszerű múltat. Én ezeken már réges rég túl vagyok. A férfi akinél érdeklődtem, azt mondta próbáljam meg a nyelvvizsga felkészítőt. De nagyon húzok a magán tanár felé, de az igen csak zsebbe nyúlós történet :/

2017. máj. 23. 16:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Viszont tudom magamról,hogy csoportban nem tudok tanulni. Szeretem ha a tanár rávilágít a gyengeségeimre és azokat gyakoroljuk. Azért is félek a csoportos felkészítőtől, mert ott a tanár nem tud oda jönni hozzám magyarázni ha valamit nem értek. Ez volt középiskolában is. Az angol órán csak néztem ki a fejemből, magán tanárnál pedig 5 perc alatt megértettem az adott tananyagot.
2017. máj. 23. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!