Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek nehéz az angol nyelv?

Szerintetek nehéz az angol nyelv?

Figyelt kérdés
Nagyon sok az igeidő véleményem szerint és sokban különbözik a magyar nyelvtől.

2017. máj. 24. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem nehéz, főleg a többi nyelvhez képest kifejezetten egyszerű. A népszerűbb idegen nyelvekben mind sok az igeidő, az angolban legalább nincs összevissza a ragozás, elég megtanulni azt a néhány kivételt. Nem fogsz olyan nyelvet találni, ami nem különbözik sokban a magyartól. Azért is könnyű még megtanulni, mert sokkal több segédanyag található hozzá (főleg az interneten), mint a többi nyelvhez.
2017. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Mindenki az igeidőkkel jön, holott

1.: a legtöbb nyugat-európai nyelvben több is van

2.: az angolban legalább logikus, és kifejező, ezzel végső soron egyszerűsít is

3.: az igeidők nagy részét különben is csak az egyszerűsítésre használják, összetett időbeni viszonyításokhoz (mire hazaérsz ma estére, addigra már elkészítettem ööö el fogom készíteni, vagyis addigra már kész lesz, a vacsorát) -- a való életben ez ritkán egy kikerülhetetlen helyzet

4.: amikor van értelme megkülönböztetni (pld az egyszerűt a folyamatostól, vagy a múltat a befejezettől) akkor szükséges is, és a jelentéskülönbség világosan és könnyen megérthető


Szóval ez olyan mumus, amivel fölöslegesen riogatnak, vannak sokkal nehezebb dolgok az angolban. Ott van pld az európai gondolkodástól eltérő esetvonzatok, pontosabban ige-elöljáró párosítások.

2017. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Ha jó a tanár, akkor nem.

Igaza van az előttem lévőnek.

Azt a 12 igeidőt egy kávé mellett simán át lehet beszélni.

2017. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én németet és franciát tanultam még. Az előbbinek a kiejtése könnyebb, de a nyelvtana nem. Az utóbbihoz képest viszont extra könnyű az angol nyelv.
2017. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
19%

Az angolban egyedül a kiejtés a nehéz.

De ez meg személyfüggő szerintem. Valaki hamar ráérez, valaki szinte soha. :D


Nincs "nagyon sok" igeidő. Kettő van: jelen és múlt.

A többivel csak árnyalatnyi különbségeket lehet kifejezni.

Valódi jövő idő nincs is, csak eszközök a kifejezésére (will, going to, folyamatos jelen).


Ha tudsz jelenben és múltban mondatot alkotni, kérdezni, tagadni, valamint megérted a perfect és folyamatos "igeidő" képzésének logikáját, akkor már menni is fog.

2017. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem, az öcsémnek nagyon.

Ez személyenként változik. Egyébként SZERINTEM logikusabb mint a magyar, én jobban is szeretem mint az anyanyelvem. Az elején nekem is nehezen ment, de elkezdetm használni, és mostmár nem azon gondolkozok, hogy az ige milyen alakját rakjam az x helyre, hanem egyszerűen megy

2017. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!