Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán példamondatok kezdők...

Japán példamondatok kezdők számára?

Figyelt kérdés

Néha olvasgatok japán nyelvkönyveket, meg netes oktató oldalakat, néha oktatóvideókat.

(Nem tanulok intenzíven japánul, hanem csak mellékes hobbi.)


De kezdőknek való japán nyelvkönyvekben , amikbe belefutottam, keveslem a kimerítő választékot kezdőknek való példamondatokból, ellenben sokszor közléphaladó jellegű példamondatokba meg itt-ott belefutni...


Az animékben gyakorta hadarnak, nem mindig hallom ki tisztán a mondatokat.


Főleg udvarias módban érdekelnének ilyenek, linkelnétek nekem kifejezetten példamondattárakat kezdőknek?


Tudok néhányat, de többféle alap mondat érdekelne.

Hallás után pl bizonytalan vagyok ebben:


Mi a neved?

O namae wa nan desu ka?

Ez így helyes?


Esetleg köznyelvi verziók is érdekelnek.


Aki szeretne be is másolhat ide ilyen mondatokat, vagy írhat saját maga is.


Köszönöm! :)



2017. máj. 27. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen nyelven tudsz még? Pl. angol-japán oldalakat keresgéltél már?
2017. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az angolt erős alapfokon bírom, megértetem magam, szoktam olykor beszélgetni angolul nem magyar ajkúakkal élőben, meg levelezni néha angolul.


Találtam angol-japán weboldalakat is, de főleg magyar-japán nyelvleckéket néztem, videókon is, meg írásos formában. Elég jókat találtam, de azok nyelvtan oktató írások. Ami szintén oké, de hiányom van alap példamondatokból.


Néhány alap nyelvtannal tisztában vagyok, hiraganát lassan, de biztosan elolvasok, katakanát hozzávetőleg, szóval főleg hepburn-ben volna jó példamondatokat találni. De kanákkal is oké.


A példamondatok gyűjteménye miatt írtam ki a kérdést, aki tud ilyet, érdekelne. :)


(Témakörök főleg: ismerkedés, turizmus, közlekedés, hétköznapi helyzetek pl étterem, étkezés, háztartás, stb)

2017. máj. 27. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
2017. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi előző, pont ilyenekre gondoltam. :)
2017. máj. 29. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!