Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvből tudnék legkönn...

Milyen könyvből tudnék legkönnyebben angolt tanulni?

Figyelt kérdés

0ról indulok, angol nyelvterületen élek néhány hónapja, de soha nem tanultam a nyelvet. nincs rá szükségem most sem, de ha már itt vagyok, nem ártana tanulnom a nyelvet.

milyen könyvet ajánlotok? nekem a kiejtés, olvasás is bajos, mivel új, nem tanultam ugyebár soha.

esetleg létezik olyan könyv amiben ez bennevan, hogy mondjuk ki eszt vagy azt...olyanra gondolok mint a németben: sch: h-nak ejtjük. na ilyen csak angol nyelvnek megfelelően


2017. máj. 28. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Az sch-t s-nek ejtjük a németben. :D


Amúgy ha érdekel a nyelv és még neted is van, akkor miért nem nézelődsz neten? Amúgy könyv: New Headway (nekem bevált, amikor 0-ról kezdtem). Alkalmazás: Xeropan. Oldal: ööö... nyelvtanban például ez: [link]


Igazából angol kezdőknek annyi van, mint a fene. :) Ha tényleg érdekel az angol, megtalálod a "te weboldaladat". :)

2017. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok! Vagy jó könyv: Oxford!!! Jó, hogy eszembe jutott. :) Abban ráadásul magyarul vannak a magyarázatok. :D
2017. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szinte az összes tankönyvhöz tartozik CD, vagy valamilyen hanganyag, ami a kiejtésben segít. New Headway-t én is tudom ajánlani, de rengeteg más jó könyv van, bármelyik könyvesüzletben találsz, iletve online nyelvtanulás is elérhető már. Ha időd engedi akkor angol filmek/sorozatok/videók nézése szintén nagy segítség lehet, illetve ha már jobban megy a nyelv akkor könyvek olvasása.

Angol nyelvtanra pedig az én kedvencem: English Grammar in Use, Raymond Murphy, Cambridge könyvkiadó


Sok sikert kívánok hozzá! :)

2017. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Akár a Rosetta Stone-nal is megpróbálkozhatsz, az nem könyv, hanem egy program. Nyelvtant nem nagyon fogsz vele tanulni, de szavakat igen. Alapból fizetős, de természetesen meg lehet oldani okosban.

Vagy ott a Duolingo, az egy weboldal, tök ingyenes. Szintén nem fogsz vele felsőfokra eljutni, de jól el lehet vele szórakozni.

Ha meg mindenképp rendes könyvet akarsz, akkor ahogy már mondták, Headway vagy Pons (én nem angolul tanultam vele, de szerintem az is tök jó volt).

Sok sikert! :)

2017. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"angol nyelvterületen élek ... nincs rá szükségem most sem" - Hát ezzel a hozzáállással még ott se fog menni... Főleg nem könyvből!
2017. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!