Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Teljes kétségbeesésemben kersetem fel egy nyelvtanárt. Középfokúm van, igeidőket szerintem értem. Komolyabb szintre szeretnék lépni, itthon jó ideje fejlesztem magam, cél a felsőfok... Felkerestem egy nyelvtanárt a beszédkészség fejlesztése céljából és persze szókincs fejlesztés is. Erre nem mérte fel a tudásom, semmit nem kérdezett, mégcsak bemutatkozás sem volt angolul, csak magyarul beszélgettünk és leáll nekem a jelen időt magyarázni és hozzá a "Kata 7-kor szokott felkelni, Most fogat mos, Éppen belépett az ajtón..." példamondatokkal. Meggyőződése, hogy ez kell ahhoz, hogy megtanuljam a nyelvet. Elvette a kedvem az egésztől. Azt hittem, hogy mást se fogunk csinálni, mint bonyolultabbnál bonyolultam szövegek, beszélgetések, és példamondatok bogarászása. Szóltam neki, megsértődött én meg elbőgtem magam... Én lendületesebb órát szeretnék, de szerinte a feszültésgemet más okozza, nem kér belőlem, elküldött. Türlemtelen voltam? Szerintetek? Miből áll egy magánóra a középfokún túl? (Ha fel se mérik a tudásod?) És nem kételkedem abban, hogy nyelvatni hiányosságok vannak, na de nem ilyen szinten.

2017. máj. 29. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Találsz másik tanárt
2017. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg néz nyelvtanfolyamot

(nyelvvizsga felkészítőt)

2017. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nyelvtanár nem jó. Keress másikat. Nem csak ilyen egoista csőlátók vannak.
2017. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a beszédkészség fejlesztése a cél, mindenképpen tanfolyamra menj, ne magántanárhoz!!!
2017. máj. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ezt az esetet egyszerűen felejtsd el! Nem veled volt itt baj, hanem a tanárral.
2017. máj. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én most teljesen elképedtem , középfokon túl nagyon nem erről szól egy nyelvóra, főleg ha beszédkészséget akarsz fejleszteni, ugyan nem angolt, de nyelvet tanítok magántanárként,( német) az abszolút alap, hogy felmérem a tanítvány tudását, és az is alap, hogy megbeszélem vele, hogy mit szeretne , mi a célja a nyelvvel, mert akkor is máshogy tanítom, ha nyelvvizsgára érettségire akármilyen vizsgára készül, meg akkor is ha pl. ki akar menni az adott nyelvterületre, de nem a vizsga a cél, plusz nem csak a tudását meg a céljait mérem fel az első "órán" hanem a személyiségét is, mert az is befolyásolja., hogy hogyan tanítom őt. Attól a tanártól aki megsértődik, ha szólsz, hogy nem ezt szeretnéd,nem erre lenne szükséged, menekülni kell, mert teljesen inkompetens a szakmájához, a kedvedet meg ne vegye el egy ilyen tanár , tudom, le tud lombozni, de azt mindenképp ajánlom, hogy ne te kezdj el bőgni, meg azon gondolkozni, hogy te nem csináltál jól valamit, mert ilyen nincs , a magántanár ÉRTED van, NEKI kell azon agyalnia, hogy téged hogyan tudna fejleszteni, teljesen abszurd, hogy még ő sértődik meg . elküldött??? meg nem kér belőled ?? wtf??? Neked kéne azt gondolni, hogy te nem kérsz belőle!! Ne vegye el a kedved, addig menj amíg nem találsz olyan tanárt , aki megfelel, aki azt nyújtja amire szükséged van, és hogy a kezdő kérdésre válaszoljak, magántanárként mondom, hogy neked van igazad , fel a fejjel, ne bőgj, ne kételkedj magadban , csak bátran előre, és hogy még egy radikális dolgot is hozzáfűzzek, ki sem fizetném azt az órát ami ilyen mint amiben részed volt , na de én már "öreg" vagyok és könnyen beszélek mert már magtanultam a leckét :)))
2017. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a magántanárod feszültségét okozza valami más. Ne te érezd rosszul magadat, teljesen jogos volt, amit csináltál. A magántanárodnak nem kellene tanítania, remélem, egy fillért se fizettél neki.
2017. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon nagyon köszönöm a választ! Sokat segítettetek!

A történet úgy fejeződik be, hogy elküldött, de nem voltam hajlandó eljönni. Egyszerűen nem hittem el, hogy elküldött :)

Amikor megláttam, hogy annak ellenére hogy elmondtam nem akarok a nyelvtannal tökölni, és leállt nekem pontról pontra leírni papírra rózsaszín tollal az igeidők használatát, kikerekedett a szemem. Ő észrevette, megkérdezte mi a baj, elmondtam neki, h nekem ez lassú.

Elküldött, mert ő érzi h feszült vagyok és ő is feszült lett, ez neki nem kell. Mondom ha már itt vagyok, tegyünk egy próbát... Tényleg kár volt. Igen kifizettem, mert én maradtam. És azért bőgtem el magam, mert rettentő rosszul esett, hogy elküldött, mert szóltam mi a bajom. Persze a munkahelyi problémáim is szóba kerültek és a vége az lett, hogy amiatt vagyok feszült és ezért vagyok olyan amilyen. Még azt is mondta, hogy gondolkodjak pszichológuson. Teljesen kikészültem. Én csak angolul szerettem volna tanulni. El se hinnétek milyen lelkesedéssel indultam el. Az elmúlt fél évem másról sem szól csak az angolról (pici gyerek mellett). Most van időm tanulni, és kell majd a jövőben a munkahelyemre, legrosszabb esetben állásinterjúra. Ezt az órát is annyira vártam, hogy számoltam a napokat, kedden beszéltük meg a pénteket, azt hittem soha nem jön el a péntek. Aztán ez lett a vége.

Mondtam, hogy a tudásomra is kívánics lennék. Azt mondta nem csinál soha szintfelmérőt, menetközben úgyis kiderül. Meg hogy mindig azt mondják, hogy tudják a nyelvtant és a végén kiderül, hogy nem tudják...

Meg ami még nagyon ütött, hogy "talán ezért van az, hogy 20 éve tanuljuk a nyelvet és nem tudjuk".

Azóta csak ezen pörög az agyam, a párom már biztos unja a témát :) Megbeszéltünk egy új alkalmat, mondta, hogy akkor majd csinálhatjuk úgy hogy egyszer általános angollal foglalkozunk, egyszer állásinterjúra készülünk. És küldött házit. Azt hittem megmamrom magam. "50 mondat, ilyenek: Hol teniszezik? Ő most ül vagy áll? Sohase mos kezet." :)

Azt elárulom itt mindenkinek 10 hónapot voltam külföldön, ezt neki is mondtam. Nulla tudással mentem ki, középfokú nyelvvizsgával jöttem haza. Beszélni elég pörgősen tudok még akkor is, ha nem is választékosan. Fél éve itthon tolom az angolt, cikkeket olvastam, hangos könyv, nyelvtanoztam is, filmeket is néztem.

Semmennyire se volt kíváncsi rám :(

Hihetetlen lelkes voltam életemben először a nyelvtanulást illetően.

Hosszú lett, de gondoltam megírom a teljes sztorit, jól esett "kiírnom magamból", jól esnek a szavaitok.

Ezen a héten is mennék hozzá, mert elhittem neki, hogy itt kell kezdenem, és értékelem, hogy azután hogy bunkó voltam és elbőgtem magam, sajnálatból mégis maradhattam. Ő mondta, sajnálatból...

Felhívom, többet nem megyek.

2017. máj. 30. 13:17
 9/11 A kérdező kommentje:

Ja és nincs tapasztalatom magán tanárt illetően. Sokszor jártam tanfolyamra, magamtól is és munkahely által is. Magántanárral kapcsolatban nem tudtam/nem tudom mit várhatok el a pénzemért. Egyáltalán jogom van-e elvárni.

Még egy dolog eszembe jutott...

Mondtam hogy akkor beszéljük át mire számítsak. Oké, átnézzük a nyelvtant, ami a szemem láttára íródik le a papírra, magyarul pontról pontra és aztán??? Erre ő: Én ne vizsgáztassam :D :D :D

Kicsit olyan mintha ő lenne beteg.

De mivel ő valami pedagógus akármit is elvégzett, aminek az alapja pszichológia, ezt meg azt érzi rajtam, valami belülről jön, valami régről, vagy akár szülés utáni depresszió... Ilyeneket mondott. Nem is értem miért maradtam. Megmakacsoltam magam.

2017. máj. 30. 13:33
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira sajnálom. :( Ne csak simán mondd meg neki, hogy nem mész többet, azt fogja hinni, hogy simán viselkedhet így másokkal. Nem neked kellene pszichológushoz menned, hanem neki. A nyelvtant egyébként se kell didaktikusan tudni ahhoz, hogy megértesd magadat, sokkal fontosabb, hogy beszélni tudj és szókincsed legyen, mivel az alapok megvannak, úgyis fogsz alakulni. És hogy van pofája hozzá, hogy fizetsz neki, erre nekiáll sértegetni, meg közli, hogy sajnálatból maradhatsz? És aztán nem tartja tiszteletben, amit kértél tőle. Miközben FIZETTÉL NEKI? Bunkó paraszt. Szavak nincsenek. Ne csak mondd vissza, hanem kérd vissza a pénzedet is. Segítenie kellett volna, erre elcseszte az egész napodat és még képes téged hibáztatni. Pont az mutatja meg az emberi értékét, hogy képes volt elfogadni a pénzedet ezek után.


(Egyébként alapjáraton nem vagyok ennyire agresszív, de ez felhúzott. Ilyen embereknek nem szabadna tanítaniuk.)

2017. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!