Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaza van barátnőmnek?

Igaza van barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt mondta, hogy ahhoz, hogy leérettségizzek kötelező a nyelvvizsga ugyan úgy, mint a közmunka.

Igaz ez?

Normális válaszokat szeretnék!

Köszönöm!



2014. szept. 6. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Érettségihez nem,diplomához igen.
2014. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Adj egy tockost a barátnődnek, feltéve, hogy lány vagy. Ha nem, akkor nyócegy jár tőle.
2014. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Nincs kötelező nyélvizsga értséginél. Amikor érettségizel, természetesen minden esetben van a választott/tanult nyelvből is felelned kell a tudásoddal, de ez nagyon távol áll a nyelvvizsgától. (Hidd el rengetegen buknának érettségin, ha nyelvvizsga szintű lenne...)
2014. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Barátnőm 21 éves mindig segít mindenben és csak jót akar nekem!:)

Szóval akkor tévedett.Ennek mondjuk örülök!:D


15/L

2014. szept. 6. 15:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ha 15 éves vagy,akkor érettségiig amúgy simán össze tudsz dobni még két nyelvvizsgát is. 1 év bőven elég egyre. Nem kötelező,de később nagyon jól fog jönni,ha van nyelvvizsgád,főleg ha letudod középiskolában és nem egyetem mellett megy erre el az időd. Szóval nem kötelező,de mindenképp ajánlatos ha van rá lehetőséged.
2014. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Ha gimi végére nem lesz legalább 1 középfokú nyelvvizsgád, az elég nagy szégyen. A barátnőd azért így mondta, mert beleszámít a felvételibe.
2014. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sidel ***** válasza:
Nem kötelező, de felvételinél sokat számíthat és jobban jársz, ha most nyelvvizsgázol, még gimiben, mintha egyetem mellett kellene megtenned...
2014. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Regen volt egy olyan szabaly, hogy ha kozepfoku nyelvvizsgad van, akkor azt erettsegin automatikusan otosnek vettek, es nem kellett vizsgaznod. (ugyanigy bizonyos versenyeken ha dontobe kerultel, az is jelest ert erettsegin)

Azota tobbszor atdolgoztak az erettsegi es a felveteli szabalyait, de nem lepodnek meg, ha ezzel keverte volna.


Viszont ez a kotelezo kozmunka ez nekem uj. Ez most komoly, vagy aprilis 1-en ezzel szivatott? Erettsegi utan kizavarnak havat lapatolni meg parlagfuvet irtani? Vagy hogy? Onkentesekkel egyutt kell elvegezned, vagy azokkal egyutt, akit szabalysertes miatt kozmunkara iteltek?

2014. szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt, hogy a médiában nem is olyan régen beszéltek arról, hogy a mostani középiskolásoknak/gimnáziumosoknak/szakiskolásoknak bizonyos mennyiségű kötelező társadalmi munkát kell végezniük. Volt erről szó a TV-ben is, de őszintén szólva fogalmam sincs hogy ezzel most mi van és hogy áll.
2014. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazából úgy van, hogy 50 óra közmunka KÖTELEZŐ ahhoz, hogy leérettségizhess!Adnak egy listát, hogy hol van még hely és választhatsz. Uncsitesóm tavaly egy könyvtárban dolgozta le az 50 órát.Én nagyon remélem, hogy egy állatmenhelyre tudok majd menni!:)
2014. szept. 7. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!