Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha én külföldön szeretném...

Ha én külföldön szeretném tanítíni a magyart akkor odáig hogy jussak el?

Figyelt kérdés

2017. máj. 30. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Villamos, busz, kerékpár.
2017. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon humoros mondhatom. De gondolom érti mire gondolok.(remélem).(És mivan akkor ha egy faluba mennék ott nincs villamos...)
2017. máj. 30. 16:23
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Ott mehet a kerékpár.
2017. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mármint, hogy neked tanítsanak magyart külföldön?
2017. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudj, de mégis hogy képzeled ezt el? Hol tanulnak külföldön magyarul? Főleg egy faluban? :D
2017. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Milyen idegen nyelvet beszélsz, és milyen szinten?

Amíg ezt nem tudjuk, lehetetlen válaszolni a kérdésedre.

2017. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Magyar mint idegen nyelv tanári mesterszak

Felsőfokú oklevéllel rendelkezők számára három lehetőség van magyar mint idegen nyelv tanári mesterszakra jelentkezni:

– 5 féléves képzés

– 3 féléves képzés (posztgraduális)

– 2 féléves képzés (posztgraduális)



5 (4+1) féléves tanári mesterképzés


Bemeneti feltételek:

– A bemenethez feltétel nélkül elfogadott alapszakok: legalább 50 kredites szakterületi ismeretek modul elsajátítása a következő alapképzési szakok valamelyikén: magyar, bármely idegen nyelv, történelem, néprajz vagy kulturális antropológia, illetve

– bármely élő idegen nyelvből tett felsőfokú, C típusú államilag elismert nyelvvizsga.

– Nem (!) szükséges a magyar mint idegen nyelv diszciplináris és tanári minor elvégzése.


A legfrissebb tanegységlista elérhető innen. Az 5 féléves tanári mesterképzésben részt vevő hallgatónak a magyar mint idegen nyelv modult a másik tanári moduljával és pedagógiai-pszichológiai tanári képzés moduljával együtt végezheti.

A felvi.hu-n itt olvashatóak a képzés részletei.

2017. máj. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3 (2+1) féléves tanári mesterképzés


Bemeneti feltételek:

– A képzés előfeltétele, hogy a hallgató nem tanári szakon szerzett egyetemi vagy mesterképzési diplomával, illetve

– bármely élő idegen nyelvből tett felsőfokú, C típusú államilag elismert nyelvvizsgával rendelkezzen.


A legfrissebb tanegységlista elérhető innen. A 3 féléves tanári mesterképzésben a hallgató pedagógiai-pszichológiai ismereteket is tanul.

A felvi.hu-n itt olvashatóak a képzés részletei.



2 féléves tanári mesterképzés


Bemeneti feltételek:

– A képzés előfeltétele, hogy a hallgató magyartanár, vagy bármely idegennyelv-tanár, történelemtanár, kulturális antropológia tanár vagy néprajztanár szakos diplomával; vagy más tanár szakos oklevél esetén e szakok ismereteiből legalább 50 kredit értékű szakterületi ismerettel, illetve

– bármely élő idegen nyelvből tett felsőfokú, C típusú államilag elismert nyelvvizsgával rendelkezzen.


A legfrissebb tanegységlista elérhető innen. A 2 féléves tanári mesterképzésben a hallgató korábban megszerzett tanári képesítését egészítheti ki ezzel a modullal.

A felvi.hu-n itt olvashatóak a képzés részletei.

2017. máj. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es (és 8-as) válaszolónak köszönöm szépen. Ezt szerettem volna tudni. Kedves 3-as válaszoló hiába kötekedik nem érdekelnek az ottani közlekedési eszközök (.) .4-es válaszoló ,nem, hanem hogy én tanítsak külföldön. 5-ös válaszoló ha egy kicsit is ismerné a világot akkor tudná, hogy sok olyan ember van akit érdekel a magyar és tanulja is szeretettel. Azt, hogy ha egy faluba mennék azt csak viccnek írtam ki az 1-es nek. Kedves 6-os válaszoló az miért nem mindegy magának hogy mit tanulok és milyen szinten? Az nem lényeges ennél. Olyan érdekes a 7-es(és 8-as) válasznál az van leírva amit kérdeztem.

Aki még kötekedni szeretne írjon privátba.

2017. máj. 31. 06:27
 10/12 anonim ***** válasza:

6. válaszoló vagyok, és eszembe sem jutott kötekedni.

Azért kérdeztem, milyen nyelven beszélsz, mert nem mindegy, hogy Üzbégisztánban, Elefántcsontparton vagy Németországban szeretnéd a magyar nyelvet tanítani.

2017. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!