Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, aki külföldön...

Van olyan, aki külföldön tanít TEFL vagy ELS végzettséggel?

Figyelt kérdés
Engem is nagyon érdekelne, és csak szeretnék feltenni pár kérdést, többek között, hogy nem volt-e hátrányban a magyar állampolgárság miatt, kapott-e munkát, Budapesten végezte-e el a tanfolyamot stb...

2017. márc. 27. 03:09
 1/3 gerry800 ***** válasza:
66%
Szia. Én elvégeztem a TEFL tanfolyamot a www.tefl.hu csapata által. Thaiföldön élek és dolgozok már több éve. Itt nem érezhető a megkülönböztetés, ha jó a kiejtésed akkor ugyanúgy elfogadnak mint egy anyanyelvit. Anno középfokú angol nyelvtudással vágtam neki. A TEFL iskola helyezett el az egyik iskolájukban. Én nagyon elégedett vagyok a munkával, országgal és a TEFL iskolával.
2018. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
gerry800, hol helyeztek el? Mennyi ideig kellett várni? Most milyen korosztályt tanítasz? Mennyi a fizud? Mik odakint a nehézségek, amire felhívnád a kiutazók figyelmét? Mióta élsz kint? Milyen körülmények között laksz?
2018. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2: Nem geri vagyok, de válaszolok arra, amire tudok.


,,Mennyi ideig kellett várni?"


Ez változó szokott lenni, angol tudásodtól is függ (egy erősebb nyelvtudással rendelkezőt hamarabb fognak elhelyezni) meg a végzettségedtől is. Ugyanis sok országban csak diplomásként taníthatsz (arra tojnak rá, hogy milyen szakos diploma), ezek meg rendszerint azok az országok ahol pillanatok alat tudnának neked munkát adni. Thaiföld is ilyen.


,,Most milyen korosztályt tanítasz"


Ez mindig változó szokott lenni, sokszor az ilyen angol tanárok évenként mindig máshol vannak.


,,Mennyi a fizud?"

Olyan nagy fizukra ne számíts. Kb. annyit adnak, amiből fizetni tudod a szállást, a kaját, egyebeket meg minimálisan félre tudsz rakni.


,,Mik odakint a nehézségek, amire felhívnád a kiutazók figyelmét?"

Thaiföldön a legnagyobb nehézség, hogy utálják a fehér embert, ott húzzák le, ahol tudják. Egy példa: ha egy thai koccan akkor a rendőr legyint egyet, annyit mond, hogy legközelebb jobban vigyázzanak. Fehér illető az egyik koccanó? Akkor még, ha a thai ment belé is a fehér ember lesz a hibás, nem kevés pénzzel fogják lehúzni.

Meg arra figyelni kell, hogy minden alapvető dologra jó rákérdezni. Például buszokon, metrokon szokott lenni hely külön kismamáknak, ahova tényleg csak ők ülhetnek. Nem tiltja a törvény, de instant leordítják még a hajadat is róla, hogyha odaülsz.

2018. szept. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!