Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt lehetséges emelt...

1 év alatt lehetséges emelt olasz érettségire felkészülni?

Figyelt kérdés
Teljesen 0-ról kezdeném.

2017. máj. 30. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Függ attól, hogy milyen eredményt szeretnél, mennyi időd van tanulni, mennyire van affinitásod a nyelvekhez (vagy az olaszhoz mint nyelvhez). Én a jövőmet nem bíznám erre, ha pedig csak simán nyelvet akarsz tanulni, azt nem muszáj siettetni. Teljesen a nulláról ilyen időn belül egy relatív nem egyszerű célt kitűzni lehet nagyon motiváló, de nagyon kontraproduktív is.
2017. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 webnyelv ***** válasza:

Lehetni lehet, de sok mindentől függ, sikerülhet-e. Ha pl. tanult az illető angolul vagy más nyugati nyelven, az nagy előny. Az életkor is számít, pl. 40 éves kor fölött nehezebben tanulnak nyelvet az emberek.

Van olyan tapasztalatom, hogy valaki egy év alatt elég sokat haladt, heti 2 óra tanulással, és itt nem volt cél a gyorsaság. Ha mondjuk heti 4-5 óra lenne, és szintén gyorsan lehetne haladni, akkor természetesen lehetséges.

2017. máj. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Én vagyok az élő példa rá. 2016.06.17-én kezdtem el olaszul tanulni és most megyek szóbelizni csütörtökön. Írj privátban, ha érdekel valami.
2017. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. Angolul tudok felsőfokú szinten, németből közápfokúm van, elég jónak mondható a nyelvérzékem
2017. jún. 1. 19:13
 5/7 webnyelv ***** válasza:
Akkor elég jó esélyeid vannak!
2017. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3, majd akkor a sikeres vizsga utan szavazz.
2017. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok :D Sikerült az emelt érettségim és most angol-olasz tanári szakra járok az ELTE-re! ;)
2017. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!