Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet felkészülni...

Natusa kérdése:

Hogyan lehet felkészülni angol szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon hamar itt van az angol középszintű szóbeli érettségi és szeretnék közvetlenül rá készülni.

Milyen tippeket tudnátok mondani ezügyben? Vannak esetleg a neten 2017-s témakörök meg tételek? Milyen módszerek vannak rá, hogy felkészüljek magára a vizsgára? Az igaz, hogy több diák van bent a teremben miközben egy másik felel? Végighallgatják a feleletét? :D Kérem írjátok le a tapasztalatoitokat!



2017. jún. 3. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly vizsgáztam angolból. Egyáltalán nem vészes. A saját tanárom adta ki a témaköröket, mint pl. család, hobbi, időjárás, utazás, közlekedés. Aztán én itthon kidolgoztam őket, de nem vittem túlzásba. Meg van még ugye a képleírás meg a szituációs beszélgetés.


5 diák van bent és ők rotálódnak, amíg valaki felel, a többi dolgozza ki a húzott tételeket.

2017. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! A kiosztott tétellel az a bajom, hogy nem vagyok már diák, ezért nem ismerem a tanárokat sem :D Idegennyelvnél úgy hallottam nincs felkészülési/kidolgozási idő nem? Elég gáz lenne 5 diák előtt felelni :D
2017. jún. 3. 19:11
 3/10 chtt ***** válasza:
Mi a fenyő? Van idő tételkidolgozásra? Valahol azt olvastam, hogy nincs. Jó tudni. Köszi, egyes.
2017. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyelvi érettségin nincs felkészülési idő. A többi bent lévő diák (vagy 5, vagy nem 5) többnyire a saját felkészülésével van elfoglalva, nem egy számukra idegen vizsgázó megítélésével.
2017. jún. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Mi a fenyő? Van idő tételkidolgozásra? Valahol azt olvastam, hogy nincs. Jó tudni. Köszi, egyes."


Itthon dolgoztam ki a tételeket, nem ott a helyszínen, ahol nyelvnél valóban nincs felkészülési idő.

A többi 4 vizsgázó, aki bent van rajtam kívül a saját, húzott tételeit dolgozza ki, ami vagy magyar, töri, földrajz,stb. Így értettem a rotálódást.

2017. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Minek kell kidolgozni az angol tételeket? Kérdeznek, válaszolsz rá, egy sima conversation. Felesleges a egész érettségire is készülni.
2017. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: alapvetően egyetértek, de egy kis témakörspecifikus szókincset nem árt gyűjteni. Kidolgozni persze attól még nem kell abban az értelemben, mint egy töritételt.
2017. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! A témaköröket/tételeket hol találom? Valaki belinkelné ha kérhetem?
2017. jún. 4. 19:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2017. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. jún. 4. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!