Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van angolul a "Gazdasági...

Hogy van angolul a "Gazdasági Világválság"? Miket kell megemlíteni a "Work and Society" témakörben?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Global economic crisis
2010. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Great Depression. (Angolul tanultam a törit, szóval ez biztos.)


A Work and Societyben szerintem érdemes megemlíteni a munkanélküliséget, a világválságot, a hajléktalanságot, napjaink problémáját, pl bölcsészek "túltermelése" és ebből adódóan munkanélkülisége, valamint a szakemberek hiánya. Egyelőre ennyi jutott eszembe.

2010. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Great Depression az konkrétan az 1929-33-as világválság elnevezése.

A Global economic crisis az pedig a gazdasági világválságot jelenti, úgy általában.

2010. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pl. a világválsághoz nem kötődik szorosan az, hogy a magyar felsőoktatás nem igazodik a munkaerőpiaci elvárásokhoz.

Én Work and Society témában a növekvő munkanélküliséget, a fizetőképes kereslet hiányát, ezzel a válság fokozatos mélyülését; valamint a megszorító, takarékossági kormányzati intézkedéseket, és az ez által okozott társadalmi feszültséget írnám. Még ilyen is lehet, hogy reálkereset csökkenése, növekvő árak (infláció), hitelválság, fizetőképtelenség és a kilakoltatások problémája.

2010. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok:

Én két külön, nem összefüggő kérdésként válaszoltam, de így utólag belegondolva, tényleg az általános világválságra gondolhatott a kérdező. :)

Szerintem amúgy beletartozhat a Work and Society témakörbe a jelenlegi munkaerőpiac, feltételezve, hogy a kérdező épp nyelvvizsgára vagy emelt szintű érettségire készül, ott ugyanis rákérdezhetnek ilyenre is. (Mint ahogy azt nálam is tették.)

2010. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. középfokú nyelvvizsgára készültem, már túl vagyok rajta és hála Istennek nem erről kellett beszélnem : )
2010. máj. 24. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!