Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvből érettségizzek le?

Melyik nyelvből érettségizzek le?

Figyelt kérdés

Szóval, a következő a problémám.

11.-es vagyok, jövőre érettségizek. Német nyelvet tanulok már általános óta, de sosem értettem. Mindig ilyen kegyelem kettesekkel mentem át, szavakat tudok, de a nyelvtanrész számomra logikátlan, és értelmetlen, nagyon nehezen tudok mondatot összerakni, folyékonyan kb alapszinten beszélek.

Angolul akarok régóta tanulni (főleg a jövőbeli munkám miatt, mivel külföldön akarok dolgozni), a szókincsem kb a némettel egyszinten van, meg úgy látom, hogy a nyelvtana jóval egyszerűbb, kiejtésem is már egész megfelelő (sok angol YT videóst nézek, igaz felírattal, de gyakorolgatom a kiejtést) azonban azt egy percet sem tanultam iskolában.

Nagyon vonzana egy angol nyelvvizsga, de nemtudom, hogy fél év alatt megtudom-e tanulni középszintre, és tanácstalan vagyok.

Ti mit tennétek a helyemben?


2017. jún. 7. 21:21
 1/6 anonim válasza:
Hát ha jobban megy az angol, akkor érettségizz abból.
2017. jún. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gimis vagy?

Menj angolból

2017. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Suliban tanulod az angolt (is)?
2017. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy nem tanultad suliban

(Lehet akkor nehezebb lesz)

2017. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem két nyelvet tanulsz a suliban?
2017. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nehezen tanulsz nyelveket, akkor inkább a németnél maradj, mert egy év kevés lesz az angolhoz.
2017. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!