Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel lehet készülni egyedül...

Fel lehet készülni egyedül egy TELC nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Az a szitu, hogy a szóbeli rész meg van csak az írásbeli kéne, de eléggé típus feladatok vannak a

TELC-en. Fel lehet rákészülni mégis önállóan? Nem fizetnék még erre, ha nem muszáj...

Illetve van valakinek itt tapasztalata azzal kapcsolatba, hogy melyik a legkönnyebb nyelvvizsga illetve melyikre a legkönnyebb felkészülni? Később nem fogom a munkámba használni, csak a diplomámhoz kell egy nyelvvizsga, beszélni meg egész jól tudok....


2017. jún. 7. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:
DEXAM írásbeli, ORIGO szóbeli. Persze, hogy fel. Le kell ülni és tanulni. Csak vedd elő a gimis angolkönyveket meg egy-két nyelvvizsga felkészítő könyvet. Nincs tévé, laptop stb, tanulni kell.
2017. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem szülösködést kértem köszönöm, kétlem hogy idősebb lennél nálam vagy bármi ilyesmi.....

Egyszerűen mindig mindenkitől azt hallottam, hogy előtte 100ezreket fizetett egy tanárnak, tanfolyamokért...+eléggé speciális feladatai vannak, de a neten csak egy feladatsort tudtam fellelni...

2017. jún. 8. 00:11
 3/10 anonim ***** válasza:

En nulla keszulessel elsore atmentem telcen

Egyaltalan nem nehez, csak nem nulla tudassal kell elmenni :D

2017. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja tehát kvázi érettségi után odamentel? :D

Amúgy hallottam valamit, hogy nehezitettek rajta, régen kicsit könnyebb volt.....minden feladatnál el kell érni 40%-ot pl...

2017. jún. 8. 19:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom a "régent" mikorra érted, de én 2013-ban nyelvvizsgáztam és már akkor is minden nyelvvizsgán el kellett érni 40%-ot (kivéve a City&Gulds-nél ami azóta meg is szűnt, azok nem tudom ezt hogy játszották ki, de a tanárok is mondták hogy csak a nagyon sötét diákok mennek arra).


Mindegyik nyelvvizsgának típusfeladatai vannak, járj utána hogy melyiktől szerezhetsz be gyakorló feladatokat (pl. Origo, társalKodo), nézd meg hogy neked melyik megy a legkönnyebben, s ez alapján válassz. Más nem tudja megmondani, hogy neked mely feladatok feküdnek a leginkább :) Pl. az ECL baromi nehéz szerintem, annak több readingje és listeningje van, cserébe nincs nyelvtani tesztje, ezért anno több osztálytársam arra ment felsőfokúzni, mert de jó hogy nincs nyelvtan... nos, én gyakoroltam ECL-es feladatokat és arra jutottam hogy inkább 15 nyelvtani feladatot megcsinálok, mint egy readinget :D De ha neked nagyon nem megy a nyelvtan, akkor nézz utána annak (a középfokú biztos könnyebb, én felsőfokra készültem akkor), ha viszont megy a nyelvtan akkor tudom ajánlani az említett társalKodót, én náluk csináltam anno a közepet és szerintem kimondottan könnyű volt, de ismétlem, mindenki másban erős és gyenge, ezért járj utána az egyes nyelvvizsgáztató központoknak neten, és rájössz, melyik a jó választás neked.

2017. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Régen alatt pl. 2000-es éveket értek 2010-ig bezárólag mondjuk.
2017. jún. 9. 01:35
 7/10 A kérdező kommentje:

De köszönöm a válaszod nagyon, most beugrott h igen az ELC-re mondták, hogy könnyű, de akkor azt nem választom. :D

Átgondolom akkor, egész jól megy a nyelvtan sztem.

2017. jún. 9. 01:38
 8/10 A kérdező kommentje:
*ECL-re
2017. jún. 9. 01:39
 9/10 anonim válasza:
Simán fel lehet rá készülni,nem kell tartani tőle,a levelet szokták szigorúan pontozni. 2-3 feladatsort végigzongorázol vizsga előtt,nyugiba bemész,megcsinálod. Persze ez felkészültségi szinttől függ,ha úgy érzed több feladatsor kéne hogy magabiztos legyél akkor lehet érdemes felkeresni egy tanárt tényleg,jobb mint 2x menni vizsgázni
2017. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a TELC felkészítő könyvüket kitöltöd, az sokat segíthet, ha úgy érzed nem elég, akkor meg menj el hozzájuk felkészítő tanfolyamra, az jóval olcsóbb, mint egy saját tanár.
2017. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!