Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel egyedül...

Hogyan készüljek fel egyedül TELC német írásbelire?

Figyelt kérdés
Német B2 TELC írásbeli nyelvvizsgára készülök (a szóbelit már letettem). Szeretnék tanácsot kérni, hogyan készüljek egyedül az írásbelire. Érdemes német nyelvű könyveket olvasni, német zenét hallgatni? Nyelvvizsgaszótárat/szövegeket tanulni? Esetleg rövidebb szövegeket/cikkeket olvasni? Ha igen, akkor ezek hogyan hatásosak? Melyik gyakorló könyvet ajánljátok? Előre köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 9. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

én egyedül készültem és ma voltam, nem tudom hogy sikerült, de szerintem fel lehet egyedül is készülni

minél több dolgot csinálsz, annál jobb

én a telcnek a németes gyakorlókönyvét megoldottam végig, levelekkel együtt, ez nagy segítség, meglátod, mennyi idő alatt vagy kész, megismerkedsz a feladatokkal

Ha a szóbelit már letetted, akkor a hallgatás már nem lesz.

A levélíráson ugye kettő közül választhatsz, én a panasz és a jelentkezős levéhez tanultam be mondatokat, azok sokat tudnak segíteni, végképp, hogy csak 30 perced van rá.

Ha jelentkezel a vizsgára, akkor van lehetőséged 4 héttel a vizsga előtt gyakorolni a honlapon, érdemes azokat is csinálgatni és ha nem tudsz valamilyen szót, azokat írd ki és tanulgasd, mert előfordulhatnak a vizsgán.

Könyvnek még ajánlom a mit erfolg zum zertifikat deutsch könyveit. a testbuchban ugyenolyan teszt feladatsorok vannak, mint a vizsgán, az übungsbuch elmagyarázza a nyelvtant és feladatokat is ad hozzájuk, még van egy testheft is, amin inkább karikázgatós feladatok vannak.

Ha ezeket mind megcsinálod tuti sikeres lesz a vizsga, ez elég sok készülés (szerintem).

2015. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. aug. 30. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Ma derült ki és sikeres volt a felkészülésem :)
2015. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Még csak most olvastam a hozzászólásodat.

Gratulálok! :)

2016. márc. 10. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!