Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek közül a nyelvek közül...

Ezek közül a nyelvek közül melyiket lehet "könnyedén" megtanulni alapfokú nyelvvizsgára? (cseh, dán, finn, francia, holland, horvát, ír, lengyel, német, olasz, román, spanyol, svéd, szlovák)

Figyelt kérdés
Nyelvtan,szókincs szempontjából melyik a "legkönnyebben" elsajátítható nyelv? (ALAPFOKRA)

2017. jún. 8. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha egyik nyelvből sincs semmi alapismereted, akkor egyértelműen a német. Egyrészt sok szó van, ami a magyar szó tükörfordítása (elvégre volt azért némi közünk a német nyelvhez a történelem során), másrészt ahhoz találod a legtöbb segédanyagot. A kiejtése könnyű, a nyelvtan pedig alapfokig egyáltalán nem nehéz, szókincs pedig remekül fejleszthető pl az Ankival.
2017. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a spanyol vagy az olasz; én úgy gondolom, a német kifejezetten nehéz tud lenni, hacsak nem gyerekként kezdi tanulni az ember - persze ez nyilván nagyon szubjektív.
2017. jún. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
A német és a francia elég nehéz, főleg mikor kezded, az olasz és a spanyol, ahogy a 2. mondta, szerintem is viszonylag könnyű, és a szlovák talán még könnyebb is, kinek hogy. A szlovákban nagyon sok az akuzatív meg ezek, szóval nyelvtanilag talán nehéz, de ha meg tanulsz szlovákul, már szinte tudsz csehül is, mert ők ketten nagyon kapcsolatban állnak, olyan, mint a brit és az amerikai angol, hasonlítanak, csak még jobban. A lengyel és horvát is szláv nyelv szóval találsz jócskán hasonló szavakat... A többit nem igazán tudom, de mindegyik nyelvnek vannak nehézségei, és amiben könnyebben megtanulhatók a másikhoz képest.
2017. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban attól függ, hogy milyen nyelveket tudsz már, illetve, hogy mennyire jó a nyelvérzéked.


Én pl most norvégul tanulok és nagyon könnyűnek találom, mert tudok már németül és angolul. Viszont azok a csoporttársaim, akik latin nyelveket tudnak(olaszosok, franciások) eléggé szenvednek vele.


Ergo, ha tudsz már valamilyen szláv nyelvet, akkor a horvát, cseh, lengyel, szlovák számodra könnyebb lesz. Ha valamilyen germán nyelvet tudsz, akkor a holland, svéd, dán, német lesz könnyebb, értelemszerűen...hiszen adott nyelvcsaládba tartozó nyelvek hasonlítanak egymásra.


Nyilván ezeken belül is van, amelyik könnyebb, van, ami nehezebb. A latin nyelvek közül az olasz könnyebb, mint a francia, a germánok között az északiak(norvég, svéd, dán) viszonylag egyszerűek, a német nehezebb, a finn úgy ahogy van, nehéz, de különleges nyelv(ahogy a magyar is és nyelvtanilag nagyon hasonlítanak). Ezenkívül az is szempont, hogy melyik tetszik neked legjobban, mert ha élvezed a nyelvtanulást, olyat tanulsz, ami tetszik és hasznodra válhat, akkor sokkal könnyebben fog menni.

2017. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)

Angolból van középfokú nyelvvizsgám.

2017. jún. 8. 17:06
 6/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
82%

Akkor szépen, sorjában:


cseh - nehéz, nem javaslom, csak ha tudsz oroszul

dán - felejtsd el, bitang nehéz a kiejtése!

finn - nem ismerem

francia - neee... eléggé nehéz a kiejtése és a ragozás sem egyszerű, plusz nemek vannak; én tanultam, de nekem nem jött be

holland - könnyebb, mint a német, ha tudsz angolul, akkor tanulható

horvát - hangyafa**nyival könnyebb, mint a cseh, de nehéz nyelv

ír - mármint a gael? esélyed nincs...

lengyel - a szlovák mellett a legnehezebb szláv nyelv, csak akkor fogj bele, ha tudsz oroszul

német - a német nyelvet folyékonyan beszélem, de iszonyatosan megszenvedtem vele az elején; kezdő szinten az egyik legkeményebb nyelv, iszonyatos munka a szilárd alapokat elsajátítani... viszont ha az alapok megvannak, utána egyre könnyebb, adja magát

olasz, spanyol - olaszul elgagyogok, olasz és spanyol nagyon hasonlít, egyik sem nehéz nyelv, kiejtés logikus, de mindkettőnek nagyon gazdag az igeragozása

román - nem ismerem

svéd - könnyebb, mint a német, nagyon kellemes, dallamos a hangzása, a kiejtése sokkal egyszerűbb, mint a dáné

szlovák - mint már írtam, ha nem tudsz oroszul, ne fogj bele, nehéz nyelv


Summa summarum, olasz, spanyol, talán holland ezek közül, esetleg a svéd/norvég vonalat megpróbálhatod, ha tetszik.

2017. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Én orosz tudás nélkül vágtam bele a lengyelbe, nem egyszerű menet, de azért nem érzem magam annyira elveszettnek :)
2017. szept. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Végül hogy döntöttél?

Ha még nem késő, én az olaszt ajánlanám. Magyarországon az olaszhoz is elég sok anyagot lehet találni (mindenképpen többet, mind mondjuk hollandhoz, lengyelhez, stb), s véleményem szerint alapszinten nagyon könnyen elsajátítható, sok sikerélmény érhet közben.

A kiejtés egyszerű, szabályszerű: magyar fülnek ismeretlen hangot szinte nem tartalmaz. A nyelvtan "tipikus indoeurópai", így az angollal is elég sok hasonlóságot tud mutatni, s szerintem a szókincs is viszonylag könnyen elsajátítható, ugyanis: általában a szavak elég rövidek (nincsenek többszörösen összetett szavak, mint mondjuk a németben), a latin eredet miatt magyarok számára is sok ismerős szóval találkozni (pl. scuola = iskola, ugyanabból a latin szóból ered), ezenkívül Olaszország kulturális befolyása miatt is igen sok ismerős olasz szó fog akadni. :)

2017. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy az Ír nyelvet kezd el , szép , dallamos , nyelvtana nem nehéz, csak egy két kiejtési szabály van benne , semmi több. Aki azt mondja hogy a spanyol könnyű , na annak me hidj , a nyelvtan előszőr könnyü , na de aztán jön a rémálom
2019. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Suliban németet tanulok, elég jól megy, de nehéz nyelv, kezdésnek egyáltalán nem ajánlom, de ha belejön az ember akkor egy idő után könnyű lesz.

dánt nem próbáltam, de én úgy tudom, hogy nem egy könnyű nyelv.

finn, első nyelvnek felejtsd el, nehéz, bár szerintem egy kimondottan szép nyelv.

francia, hát én mindig röhögök, ha meghallom, annyira retardáltul hangzik.

holland, na ez egy érdekes dolog. nyelvtana iszonyat könnyű, egy ultramód lebutított német nyelvtan, ha tudsz középfokon németül, és alapfokon angolul, akkor nagyon könnyedén meg tudod tanulni. (van egy vicc, valahogy így hangzik: a holland nyelv úgy jött létre, hogy egy részeg angol matróz németül próbált beszélni). egyedül a kiejtése fura, de a szavak nagyrészt másképp ejtett német szavak

horvát (/szerb/bosnyák): én ezeket ajánlanám leginkább. két éve tanulom ezeket, és nekem nagyon tetszik. viszonylag egyszerű nyelvtan (legalábbis nekem az), jól hangzó szavak, logikus gondolkodásmód, könnyen ki tudod fejezni magadat ezeken a nyelveken.

lengyel, cseh, szlovák: mindenképp akkor kezdd el, ha már beszélsz egy másik szláv nyelvet, erre is tökéletesek a balkáni szlávok, főképp a három fentebb felsorolt. nyáron voltam csehországban, és meg tudtam érteni az embereket, és ők is megértettek engem, amikor szerbül beszéltem hozzájuk. egy dolgot nem szabad elfelejteni, ez fontos! ha megtanulod szerbül, hogy "hladna pića", ami hideg italt jelent, ezt a cseheknél/szlovákoknál véletlenül se mondjad, mert ott "éhes pina" a jelentése. a lengyelnek, csehnek, szlováknak az írása kicsit nehéz, de ezek közül is inkább a lengyelé. több betű van ugyanarra a hangra, amik papíron különböznek egy kicsit, de legtöbbször ugyanúgy ejtik.

román, spanyol, olasz, nem tanultam őket, de úgy tudom nem nehezek.

ír: úgy tudom, hogy iszonyúan nehéz nyelv, de nam tanultam soha

2020. ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!