Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek azok a nyelvvizsgák,...

Melyek azok a nyelvvizsgák, amit úgy adnak, hogy életem végéig érvényesek maradnak? Van ilyen? És ezeket külföldön is/csak Mo-on fogadják el?

Figyelt kérdés
2017. jún. 9. 08:35
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
Miért, van olyan, ami lejár? :D
2017. jún. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam 2 év az elévülési idő. Erre páran azt mondják hogy ez nem igaz, mert az államilag elismert örökre tart. Na de mi van akkor ha nemzetközileg​ elismertet akarok? Ha lerakom a nyelvvizsgat, akkor az külföldön is érvényes marad? És Mo-n is?
2017. jún. 9. 09:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elévülési ideje. Terjed az a hiedelem, miszerint ha csak az egyik vizsgarészt sikerül teljesíteni, akkor 2 éved van a másik részre, különben újra meg kell csinálnod a már teljesítettet is, de ez hülyeség. NINCS elévülési idő, szép is lenne...

Vannak államilag és nemzetközileg elismert nyelvvizsgák. A legtöbb itthon letehető nyelvvizsga államilag elismert, viszont pl a TOEFL az csak nemzetközileg elismert, az államilag való elismeréshez honosíttatni kell, kiegészítő vizsga nélkül, viszont pl a Cambridge az itthon is akkreditált(=elfogadott).

2017. jún. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az IELTS-re szokták mondani, hogy érdemes frissíteni, de őszintén szólva senki nem nézte még.
2017. jún. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Rick Mave ***** válasza:
100%

Úgy látszik, ez a "nemzetközileg elismert nyelvvizsga" kigyomlálhatatlan a fórumról, pontosabban az emberek fejéből. Néhányan itt szétkoptatjuk a klaviatúrát, hogy újból és újból leírjuk: a nyelvvizsga papírnak/diplomának Kelet-Európán kívül rendkívül alárendelt szerepe van, gyakorlatilag szinte semmi. Az egyetlen kivétel talán az, ha valaki egy nyugat-európai egyetemre akar beiratkozni és ehhez valóban szükség van egy, a nyelvtudását igazoló nyelvvizsga diplomára. Alapesetben viszont ez is inkább úgy történik, hogy az ember az egyetem által kiírt nyelvvizsgát teszi le és nem "hozott" nyelvvizsga papírt nyújt be. Az utóbbit éppen megteheti, mert néhányat az egyetemek már elfogadnak (pl. IELTS és TOEFL Nagy-Britanniában, vagy Goethe-Zertifikat C2 és TELC Deutsch C1 Hochschule Németországban), amikor én jártam egy német egyetemre (80-as évek második fele), akkor ez utóbbi még nem volt lehetséges. Megjegyzem, hogy ennek sincs túl nagy jelentősége, mert az egyetem saját nyelvvizsgája általában könnyebb valamivel, mint mondjuk egy Goethe vagy TELC C1/C2).


Ezzel a végére is értünk a nyelvvizsga "nemzetközi" hasznosságának. Álláspályázatoknál értelemszerűen semmi jelentősége nincs, sőt, tulajdonképpen kontraproduktív, mert egy állásinterjún egy HR-es vagy cégvezető igen értetlenül fog reagálni arra, hogy valaki egy nyelvvizsga papírt nyújt be, vagy dug az orra alá – az állásinterjú egy "beszélgetős műsor", amiben az első néhány mondat után kiderül, hogy ki mennyire tudja az adott nyelvet, még inkább, hogy az adott munkakör szaknyelvi követelményeinek megfelel-e. Én egy német cégnél néhány évig rendszeresen bent voltam ilyen állásinterjúkon és egy biztos: a pályázó német tudásával (plusz angol nyelvtudásával, mert ez is követelmény volt) az első néhány perc után tisztában voltunk.

2017. jún. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm minden válaszolónak! Zöld kéz is megy.
2017. jún. 9. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Államilag elismertet már csak olyat adnak ami nem jár le.


Cambridge vizsga mellé két bizonyítványt adnak, egy államilag elismertet és egy nemzetközit, amit sok európai egyetemen elfogadnak(nem mindenhol). Egyetemi felvételinél vagy Erasmusra pályázásnál tudod használni.

2017. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

És a nemzetközi is érvényes marad?

Gondolm azért megnézik, mikor raktad le.

2017. jún. 10. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!