Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek milyen szerkezetek...

Ezek milyen szerkezetek illetve mit akarnak jelenteni?

Figyelt kérdés

Teachers in Britain’s most challenging

schools will be entitled to six-week paid

sabbaticals under plans to be set out by

the government this week."


"should have a direct impact

on return."



Mi ez?Direct impact? Sabbaticals?Under plans?

Mi a ku+++vaisten ez?

Egy szar középfokú nyelvvizsgán hébereznek meg latinoznak.

3000 szó elegendő, hát persze.

Igen, az Oxford könyvekhez igen, itt meg már nem tudják, hogy mit írjanak bele.

Tisztán látszik, hogy nem arra kíváncsiak, hogy mit tudsz, hanem hogy mit nem.

Valaki, ha megkérném, lefordítaná?


2017. jún. 12. 20:52
 1/6 chtt ***** válasza:

Azt nem tudom, 3000 szó elég-e (szerintem én már rég nem tudok annyit :'(, de a sabbatical benne vagyon az szótár, s ha nem szombatit jelent, akkor alkotói szabadságot (kutatói "évet")

under plans: a tervek alapján

direct impact - közvetlen hatás

on return - a visszatérésre

A szerkezeteket nem ismerem, de nagyjából az a lényeg, hogy a kormány e heti határozata alapján azt tervezik, hogy Anglia legnagyobb kihívást jelentő iskoláiban (gyanítom, ezek a legelitebbek, legnehezebbek) a tanárok hat hetes fizetett alkotói szabadságra jogosultak.

A vége meg, ha jól látom, hogy ezek az alkotói szabadságok lehetőséget adnak mindenféle pedagógiai meg vezetői inspirációkra, s közvetlen hatással kell, hogy legyenek a visszatérésre.

(remélem, nem nagyon nyúltam mellé a should have-vel)

2017. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egy sima passziv szerkezet.:)
2017. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

A PV az oké, de nekem a szótárban "szombati" volt így sehogy nem jött ki a lépés, hogy most akkor ez hogy? Ahogy a direct impact se volt "Így" meg.

Az egész szöveg ilyen, hogy azon agyalsz, hogy melyik jelentés kell melyik szóhoz.

A másik, hogy bocsánatot szeretnék kérni a kirohanásomért.

Eléggé dühítő, mert egyébként a véleményem még tartom.

2017. jún. 13. 05:37
 4/6 chtt ***** válasza:

Igen, közben én is találkoztam olyan szótárral, amelyikben nem volt benne az alkotószabadság, szóval bocs, ha túl kioktatónak tűntem (sajnos, hajlamos vagyok rá, pedig dolgozom rajta, komolyan).

Ne dühöngj, nem érdemes, mert csak elvonod vele a figyelmed arról is, amit amúgy tudsz (saját tapasztalat:(, az újságnyelv meg amúgy is beteges dolog (nekem legalábbis :D)

Good luck.

:)

2017. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tűntél annak.

Az impact szó nekem úgy van, volt meg, hogy becsapódás, nekiütközés, ütődés. Megnéztem, valóban jelent hatást is, de nekem a hatás szóról inkább az effect ugrik be.

És ez az idegesítő számomra, hogy olyan kesze-kusza, sok szónak van több, hasonló jelentése, aztán próbálgatni kell.

Nekem ebből meg az jön le, amit írtam, hogy szándékosan szívatják a népet(jah, mert azóta visszaírt egy Londonban élő ismerősöm is, aztán fogalma nem volt, hogy alkotói szabadság, pedig van nyelvvizsgája és 2008 óta kint él, pincérként dolgozik, a párja angol).

Bár ő is azt mondta, hogy szarjam le, de az a baj, hogy az egész szöveg ilyen majdnem és a kérdések is erre vonatkoznak.

Vizsgán már buktam volna.

2017. jún. 13. 21:55
 6/6 chtt ***** válasza:

Igazad van, és tudom, hogy nem vigasztal, de már az én időmben sem azt nézték, mit tudsz, hanem azt, hogy mit nem (pedig nem vagyok már mai csirke). Szerintem is vedd be a lesz*rom tablettát, és bízz a szerencsében. Szerezz be egy szuper egynyelvűt (Oxford, Longman nálam a nyerők), egy jó kétnyelvűt (valahogy kombinálni kellene a Lázár-Vargát meg az Országh-Magayt, mert így...), és reménykedj valami normális szövegben. Hidd el, ha nekem sikerült... (amikor eldicsekedtem a nyelvvizsgámmal a csoportban anno, a tanárnőm reakciója csupán annyi volt: nem érdemled meg :) - természetesen jól megsértődtem, ez a minimum, de... igaza volt, főleg így utólag látom, közel annyit nem tudtam, mint pl. az előtte levő próbálkozásomkor, amikor is megvágtak - szóval a tudás számít itt a legkevesebbet:(

Sok sikert!

2017. jún. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!