Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 év alatt elérhek oroszból...

3 év alatt elérhek oroszból közpszintű nyelvvizsga szintre?

Figyelt kérdés

A válasz abszolut igen lenne, DE: mellette 2 nyelvet tanulok.

A németet szívvel lélekkel tudnám tanulni, csak eddig nem volt rá lehetőség, így max. Magántanárhoz tudnék meni. 12.re szeretnék belőle nyelvvizsgát. Suli mellett szerintetek menni fog?


2017. jún. 16. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Így elég necces lenne:/ én most vagyok végzős, kilencedik óta oroszul tanulok, tizedik félévtől különtanárhoz is jártam, és csak most szeptemberben fogom megpróbálni a nyelvvizsgát, úgy, hogy a nyaram nagy részét rászánom.

Ha jó a nyelvérzéked és sok időt tudsz rá szánni, lehet, meglenne, de két nyelv és suli mellett nem biztos, hogy sikerülne. Illetve az se mindegy, hogy a másik két nyelvből van-e már nyelvvizsgád. Ha nincs, gondolom, azokból is szeretnél, és azért azokra is jó, ha készülsz. Ha van, akkor már megint nagyobb esélyt látok arra, hogy sikerülni fog, egyrészt mert tudod, milyen egy nyelvvizsgára készülni, másrészt azokat a nyelveket elég szinten tartanod, nem kell még őket is nyelvvizsgaszintre emelned, és így jobban az oroszra tudsz koncentrálni.

Nem tudom, mennyit sikerült segítenem, azért remélem, valamennyire tudtam ><

2017. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaj igen, még annyit, hogy én orosz közben csináltam az angol nyelvvizsgámat is, és arra elég sok időm ráment, szóval kb. egy fél év nekem kiesett az intenzív oroszból. Ha korábban megcsinálom az angolt, szerintem az orosz is sikerült volna már.
2017. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen szinten állsz a másik két nyelvből, de egyszerűbb ha egyszerre csak egy nyelvre koncentrálsz. Nem azt mondom, hogy hagyd abba a többi tanulását, de ha mondjuk egy évig intenzíven tanulod az egyik nyelvet és csak heti 1-2 órában a többit, könnyebben le fogsz tudni vizsgázni belőle. Miután az megvan lehet a következőre összpontosítani.
2017. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most lett meg az angol nyelvvizsgám, így abból csak az ötös szintet szeretném megtartani, ami menni fog, így az angol lényegében kiesik. A másik a német, amihez nagyon jó érzékem van, így minimális tanuláss a legjobb vagyokbelole
2017. jún. 17. 11:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Németből nem szeretnék nyelvvizsgát, abból is az ötös a cél. Az angolhoz lényegében 0érzékem van, a némethez meg nagyon jó. De már kiskorom óta oroszmániás vagyok szoval a motivációval nem lesz gond.
2017. jún. 17. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!