Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emberek miért tanulnak más...

Az emberek miért tanulnak más nyelvet az angolon kívül?

Figyelt kérdés
Pl. németet rengetegen tanulnak, de ha az ember egy némettel találkozik szinten biztos hogy tud angolul. Barátom is elment Stuttgartba, az állásinterjú is angolul zajlott skypeon és a munkahelyen is mindenki angolul kommunikál. Már ott tartunk hogy Németországban sem kell tudni németül. És ez igaz a többi országra is.
2017. jún. 17. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Menj el Spanyolországba... Ott biztosan nem fog ez megtörténni. Vagy akár Franciaországba, ott meg a nemzeti öntudat miatt.
2017. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Voltam Párizsban, mindenki beszélt angolul, akivel kommunikálnom volt szükséges.
2017. jún. 17. 10:45
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
A németeknél egyáltalán nem beszél mindenki angolul nálunk pl kifejezetten nem. Akkor most? Kicsit szubjektív a példád. Amúgy meg: alapiskola 3-tól kötelezően tanulnak angolul, innen tudnak sokan. Sokan. De nem mindenki, és nem elvárás, hogy mindenki beszéljen angolul. Otthon beszél mindenki?
2017. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
A másik: az, hogy turistáskodsz és úgy kommunikálnak veled angolul, nem feltétlen jelenti azt, hogyha ott is élsz, akkor is úgy fognak hozzád beszélni. Egy idő után megunják és szépen elvárják, hogy németül kommunikálj...
2017. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Mert nyelvet tanulni jó??? Én szeretek. Az egyik hobbim. A magyaron kívül 4 másikat beszélek és élvezem. Lehet, hogy van közvetítő nyelv, de soha nem fogsz egy embert és kultúrát igazi mélységében megérteni, ha nem merülsz el az anyanyelvében. Olyan nézőpontok, ismeretek, érzések stb. jönnek át az eredeti nyelven, amiket átfordítani képtelenség. Olyan élményekkel gazdagodtam azáltal, hogy eredetiben olvastam könyveket, néztem filmeket, amiket egy fordítás vagy szinkron nem tud megadni soha.


És még egy kérdés: csak azt van értelme tanulni, amiért fizetnek, vagy a munkádhoz szükséges?

2017. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha Németországban élsz, a hivatali ügyeket milyen nyelven intézed?
2017. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
angolul
2017. jún. 18. 10:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem
2017. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy a feliratokat hogyan érted meg?
2017. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ekkora oltári baromságot! Miért tanulnak angolon kívül más nyelvet? Mert nem csak Nagy-Britannia létezik.

Bécsben éltem sokáig, német nyelvtudással , kb A1 alatti angollal. volt aki még annyira se beszélt ott angolul, hogy yes-no. Megismerkedtem egy olasz lánnyal, s immár együtt élünk évek óta. Belgiumban, Eupenben, a német országrész fővárosában. Ez félúton a német Aachen, a holland Maastricht, a vallon(francia)-belga Liege. S Luxemburg is kb egy óra kocsival. Kedvesemmel vegyesen beszélünk. Leginkább németül, némi olasz-magyar szavakkal. Egyikünk se beszéli a másik anyanyelvét. Emellett ő franciát használ munkahelyén, én hollandot. Angollal kitörölhetnénk.

2022. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!