Német vagy orosz?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban 2 nyelvet kell tanulni,választhatók:

-német:sokan beszélik,több helyen megértik

-orosz:érdekes nyelv,paks2 miatt helyiként rossznak nem lenne rossz,ha beszélném

-angol:mivel eddig angolos voltam,ezt fogom 1. idegen nyelvnek tanulni

-latin:holt nyelv,nem sokra megyek vele

Ezek az én véleményeim.Ti melyiket tanulnátok és mért?

(humán képzésre megyek egyébként ha számít valamit)


2017. jún. 19. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben az angol mellé a németet választanám. Jó kombináció mondjuk később, egy munkavállalásnál nagyon hasznos, ha ezt a két nyelvet jól beszéled. Aztán a döntés a tiéd.:)
2017. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindhármat tanulom (angol, orosz, német), gimnazista vagyok. Nem tudom, milyen a nyelvérzéked. Nekem személy szerint mindhárom nyelv nyelvtana gyerekjáték, némethez viszonyítva a másik kettő nevetségesen egyszerű. Németben sok bonyodalom van, kevés logika. Nem érdekel, erre ki mit mond! Mindenki azzal jön, hogy a német milyen logikus nyelv... Mihez képest? Orosz sokkal logikusabb. :D Németül most kicsivel jobban tudok, mint oroszul, de ez lehet, hogy hamarosan változni fog, németül nehéz beszélni az agyonbonyolított nyelvtan miatt, sokat kell gondolkodni, stb. Az oroszban is vannak nyelvtani dolgok, de több a logika és jóval egyszerűbb, én pl. Oroszul kevesebb szókinccsel jobban beszélek, mint németül nagyobb szókinccsel. Mindkettő hasznos, de jó lenne tudni a jövőképed és ahhoz igazítani. :D


16/f

2017. jún. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Latin csak akkor, ha vlmilyen orvosira készülsz
2017. jún. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A német csak hat országban hivatalos, ebből 2 miniállam (Luxemburg, Lichtenstein) szóval az állításod igaz, de az oroszt 15 országban beszéli több mint 260 millió ember. Tehát az orosz a Kelet "angolja". Munka szempontból is sokra mész vele mert nálunk németül többen tudnak, ezért az oroszért többet fizetnek.
2017. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!