Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék továbblépni...

Hogyan tudnék továbblépni német B2-ről C1-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gimis vagyok, idén áprilisban lett meg a középfokúm németből. Szeretnék továbblépni C1-re és jövő áprilisban letenni a felsőfokút is.

A probléma az viszont, hogy egyszerűen nem megy, nem tudok elszakadni a B2-től feljebb és nem értem, hogy miért. Tudom, hogy még nagyon friss az egész és ne akarjak egyből mindent, de zavar, hogy nem megy. Csináltunk a suliban C1-es feladatokat és nem megy. Alig érek el pontokat minden feladatrészben.

Mit tanácsoltok ilyen, helyzetben mit lehet tenni? Meg egyáltalán annyira mi a különbség a két szint között? Azonkívül természetesen, hogy nyilván a felsőhöz választékosabban kell tudni beszélni és a szókincs is nagyobb ott már. Mit tegyek, hogy ne menjen el a kedvem a negatív élmények miatt. Vagy csak egyszerűen nyúzzam addig amíg nem megy teljesen? Nagyon szeretném jóra megcsinálni ( tehát nem csak annyi, hogy jó lesz 60% "oszt" kész ) és már most szeretnék készülni rá, főleg így nyáron.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. jún. 19. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia:) Nekem van felsőfokúm németből, szóval értem mi a problémád. Nekem sokan mondták, hogy a szókincs az igazán nagy különbség a két szint között. Szerintem is így van, bár persze egy-két nehezebb nyelvtani szerkezetet meg kell tanulnod (Konjunktiv/indirekte Rede/Ersatzinfinitives dolgok/bonyolult Passiv szerkezetek).

Ezekre ottvannak a tankönyvek és nagyon sok német nyelvtani oldal, amiken még gyakorolni is tudsz.


Na de a lényeg nem ebben rejlik, hanem abban, hogy rengeteg német szöveget olvass, hallgass és ezáltal a szókincsedet bővítsd.

Ehhez ajánlok filmeket (Die Welle, Fack ju Göhte, Türkisch für Anfanger, Das Leben der Anderen) és például a német híradókat,amik a tagesschau.de-n nézhetsz vissza felirattal. Rengeteg német csatornának vannak fent az adásai, riportjai a honlapjukon, maximum ki kell kerülnöd a GeoBlockingot (Pro 7, ZDF stb) Persze ha van kéznél olvass könyvet is, több könyvtárnak vannak német nyelvű könyvei:)

Ezenkívül banálisnak tűnhet, de állítsd át a Facebookodat/telefonodat/Email fiókodat német nyelvűre. Kis dolognak tűnik, de csak úgy beivódnak a szavak a fejedbe:) Ha van facebookod ajánlom még, hogy likeolj német híroldalakat és akkor a news feeded is tele lesz német szöveggel (ha irritál, nem kell, de ha a tanulás a cél, akkor segíthet) ajánlom a Zeit.de-t, Welt.de-t és az FAZ.net-et:) Ha viccesebbet szeretnél akkor pedig a Faktastischt. :D Lehet nyugodtan olvasgatni a kommenteket is. Ez azért is jó, mert a szóbelin gyakran előfordulnak közéleti, mindennapi témák, és így lesz egy szókincsed hozzá. Mindenki talál olyan cikket, ami érdekli, Neked is sikerülni fog.


Nyelvvizsgára konkrétan nyilván hallás utánik gyakorlásával lehet gyúrni, fent vannak a neten a DSD C1 Modellvizsgái, hanganyaggal megoldással együtt, csináld meg őket.Ugyanígy fent vannak az emelt szintű érettségik hanganyagai (azok csak középszintűek, de épp nem árthat), és a német OKTV-ké is. Ne csüggedj, ha az elején nem megy, sok a típusfeladat, lehet gyakorolni, van időd áprilisig.


Viszont a legfontosabb, hogy beszélj németül. Sokat. Vannak neten oldalak, ahol anyanyelvűekkel tudsz beszélgetni. Így nem csak a kifejezőkészséged fejlődik, hanem több önbizalmad és kedved lesz a tanuláshoz:)

Ha kell tarts szünetet, nem kell a némettel kelni és feküdni, de ne hagyd sokáig, mert csak kopik a tudás (nyilván nem 1 hét után)


És ne feledd, már most egy olyan nyelv birtokában vagy, ami sokat jelent a munkaerőpiacon, mert kevesen beszélik igazán jól, és amiatt sok lehetőséget ad neked Európán belül. Ne add fel, még akkor sem, ha nagyon nehéznek tűnik. Az, de megéri :)


Hirtelen ennyit tudtam, ha tudok segíteni még, akkor írj privátot. :)

2017. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!