Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Németet tanultam 4 évig, de meguntam, ezért elkezdtem doulingoval tanulni angolt, ami nagyon megtettszett.

Viszont, októberben lehet hogy ki tudok menni az Erasmus programmal Németországba gyakorlatozni 1 hónapra.

Most hagyjam az angolt ami nagyon megtetszett és.kezdjem el a németett megint?


Ha szerintetek.igen akkor tudtok valami jó kis németet oktató oldalt a neten, esetleg van doulingohoz hasonló német oktató?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2017. jún. 22. 16:44
 1/7 anonim válasza:
Szia. Ne hagyd abba az angolt,viszont akk NAGYON sokat tanulj! És nem biztos... De azt hiszem a Duolingon is lehet németet tanulni... De NEM BIZTOS
2017. jún. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy nyelvet elkezdesz tanulni, még nem kell a másikat abbahagyni. Az angolt főleg nem, arra még nagy szükséged lesz az életben bárhol.


Duolingóval viszont egyik nyelvet sem fogod megtanulni; az csak játék.

2017. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát lehet hogy csk játék, de szerintem egy stabil alapot azért add mellé.
2017. jún. 23. 21:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Én inkább kedvcsinálónak mondanám. Rászoktat a rendszeres tanulásra, gyakorlásra, ami a nyelvtanulás során afféle napi rutinná kell váljon. De a nyelvet nem belőle fogod elsajátítani.


Kíváncsiságból kipróbáltam a Duolingo angolját, amikor B1 szinten voltam. Kettő nap alatt kivégeztem, megkaptam az összes plecsnit, meg mindent, ami ezzel jár. Aztán kedvet kaptam az olaszhoz. Mondanom se kell, semmiféle támpontot nem adott a kezdőnek. Random mondatokat és szavakat dobott fel. Legnagyobb ámulatomra semmit sem voltam képes tanulni belőle.

2017. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Teht akkor nem is érdemes tanulnom így angolt?

Akkor hagyjam a fenébe csak elcseszek vele egy csomó időt?

2017. jún. 24. 18:20
 6/7 anonim válasza:
Szerintem tanuld a kettőt egyszerre. Ha nem akarsz eleinte az angollal tanárhoz menni akkor folytasd így, vannak még hasznos programok, próbálj ki párat. Viszont azt a lehetőséget az Erasmussal semmiképp se hagyd ki, annál jobban nem lehet nyelvet tanulni, mint ha az adott országban vagy. Észre sem veszed és nagyon könnyen megy majd. Tapasztalatból mondom ;)
2017. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nem érdemes, csak azt, hogy a Duolingóval nem fogsz nyelvet megtanulni. Viszont tele van a net rahedli jobbnál jobb egyedül végezhető kurzussal (pl. a Gaál Ottó féle kreatív nyelvtanulás vagy az Effortless English); ki kell próbálni néhányat. Én azt ajánlom, próbálj ki minél többet, mert mindegyiket elunod egy idő múlva, és ilyenkor, hogy megmaradjon a motiváció, mindig valami újba kell belefogni. Bennem hosszú távon legalábbis ez tartotta a lelket és ezért nem adtam fel. Gyakorlatilag mindent kipróbáltam, ami az angol nyelvvel volt kapcsolatos. Akcentusokat, frázisokat, nyelvtant, szlenget tanulhatsz különböző YouTube csatornákról. Annyi van belőlük, hogy végig se győzöd pörgetni őket. Annyi tananyag van, mint dög a Dunába.
2017. aug. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!