Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a helyes angol fordítása...

Mi a helyes angol fordítása ezeknek a szavaknak?

Figyelt kérdés

Épp fejlesztek egy oldalt, és szükségem lenne az alábbi szavak angol forsítására. Némelyiket én is tudom, a többit meg Google kiadná, de nem akarok esetlegesen jó jelenésű, de gyakorlatban nem haszált szavakat használni. Szóval aki tudja, hogy külföldön hogy mondják ezeket a szavakat, az leírhatná. Köszi.


tanterv, mintatanterv, tantárgy, tárgynév, előadás, gyakorlat, labor, tárgyfelelős, ZH (évközi dolgozat, ezt nem is tudom angolul minek nevezik), előkövetelmény, tanszék, szakirány vagy specializáció, évfolyam


2017. jún. 25. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Tantárgy: subject

Előadás: presentation

Gyakorlat: practice

Évközi dolgozat: mid-year exam

Előkövetelmény: prerequisite

Tanszék: major

Mintaterv: sample plan (ez nem biztos)

Labor: lab


Most igy ennyit tudtam :/

2017. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Martial Artist válasza:

a tanszék: department

specializáció: specialization

évfolyam: grade

2017. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tanterv: syllabus, előadás: (ha az egyetemire gondolsz) lecture, ZH: in-class test, előkövetelmény: pre-requisite
2017. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a fentieket ELTE BTK angol szakon használjuk így. Ha a mintatanterv alatt a tanmenetet avagy tanegységlistát érted, akkor curriculum. Még ez esetleg segíthet: [link]
2017. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2017. jún. 30. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!