Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mire fordítanátok a "The city...

Mire fordítanátok a "The city will reap what it's sown and ignite" mondatot?

Figyelt kérdés
Elkezdtem lefordítani a Reclamation című Lamb Of God számot, és ennél a mondatnál megakadtam. Nem értem mi akar lenni a mondat.

2017. jún. 29. 11:29
 1/4 chtt ***** válasza:
67%
Nekem olyasminek tűnik, hogy a város fogja learatni, amit elvetett, és felgyújtja (mármint a learatott termést) figyelve, ahogy a város ég ma éjjel... hm, ennek sincs sok értelme, szóval szerintem 'will reap' and 'will ignite watchig as' tartozik egybe, előbb arat, aztán mindjárt lángra is lobbant.
2017. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Es megint sokkal ertelmesebb lenne a kerdes, ha szovegkornyezettel lenne ki irva.


The skyline is set ablaze with regret

Ashes cover a falling silhouette

The city will reap what it's sown and ignite

Watching as the city burns tonight


"A varos azt kapja vissza amit adott es fel/meggyullad/leeg"


chtt, ezt ird at magyarra.

2017. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. Tényleg odaírhattam volna mi van előtte meg utána, de így is jó fordítások lettek. Én így fordítottam le az egészet: A városkép lángba borul sajnálattal

Hamu borít egy eső árnyat

A város learatja mit elvetett, és felgyullad

Nézni, ahogy a város ég ma éjjel


Eléggé nyers fordítás, most még csak szó szerint fordítottam le, nem próbáltam még rímbe szedni meg ilyenek.

2017. jún. 29. 18:38
 4/4 chtt ***** válasza:
100%

"chtt, ezt ird at magyarra."


Mér'írjamát? Tök jó ez így. :)

2017. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!