Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanuljak az angol nyelv...

Mit tanuljak az angol nyelv után, második nyelvként?

Figyelt kérdés

Szakközépiskolában csak egy idegen nyelvet tanultam, de most elkezdenék egyet individuál. Olyan kellene, aminek nem olyan nehéz a hallás utáni szöveg értése, meg a kiejtése, mert azzal az angollal is eléggé megszenvedtem egy darabig, és nem akarom ezt újra :) .

Francia/olasz/spanyol/német/svéd közül lehet választani.


2010. máj. 20. 13:26
 1/6 A kérdező kommentje:

* szerintem oroszhoz vagy hollandhoz is tudnék szerezni elég anyagot, bár az egy kicsit bonyolultabb lenne.

Olyan kellene ami nem veszett nehéz, de van is értelme.

2010. máj. 20. 13:29
 2/6 anonim ***** válasza:
spanyol
2010. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én németet tanultam mellette,nem is bánom,de a spanyol nagyon jó lett volna. sok a hasonlóság,és sok helyen beszélik.
2010. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Spanyol.
2010. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
olasz.
2010. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha hasznos nyelvet akarsz tanulni, akkor német vagy francia.


Ha könnyen kiejthetőt, akkor spanyol.


Az olasz és a svéd nem hasznos, és a kiejtésük sem olyan könnyű, mint egyesek képzelik. Az olasz nyílt o betűt pl. sokak számára nagyon nehéz kiejteni.


A német a legnehezebb a felsoroltak közül, közepesen könnyű kiejteni és közepesen könnyű a hallás utáni értése.


A hallás utáni értés attól függ, ki beszél. A tévébemondót minden nyelven könnyen lehet érteni, a parasztot minden nyelven nehéz. A spanyolok és olaszok pl. a gyakorlatban olyan sebességgel hadarnak, hogy nagyon nehéz érteni őket, hiába ejtik a hangokat "tisztán". A svédek egy kicsit az angolokhoz hasonlóan lazán, elmosódottan ejtik a szavakat. A németek hadarnak is és el is harapják szépen a szavakat. A franciák hadarnak is, el is harapnak, tájszólásaik is vannak. Ugyanakkor a hallás utáni értést be lehet gyakorolni hetek alatt, csak venni kell a fáradságot.

2010. máj. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!