Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki lefordítani?...

Segítene valaki lefordítani? She gave them the benefit of the doubt, though even she didn't doubt. Részletek alul.

Figyelt kérdés

Háború idején egy ápolónő ponyvákból kereszteket rakatott (más ápolónőkkel) a kórtermek elé,

vagyis hogy az ellenséges repülők ne bombázzák, mert ott csak betegek vannak. Ezt meséli valaki. Utána mondja amit angolul írtam.



2017. júl. 2. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Megadta nekik a kétség ajándékát, holott még ő maga sem kételkedett.
2017. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon szépre sikeredett :)

Nem vagyok/voltam biztos benne, hogy a "them" itt a társait jelenti, vagy az ellenséget.

Van a magyarban olyan, hogy: kétség ajándékát?

Esetleg más szót nem tud valaki a benefitre, ami találjon a mondathoz?

2017. júl. 2. 21:47
 3/10 chtt ***** válasza:
100%
Nekem tetszik a kétség ajándéka (akár van ilyen, akár nincs:), de fordíthatod lehetőségnek is, még ha szó szerint kicsit sem azt jelenti: Megadta nekik a kétely lehetőségét, noha...
2017. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az ellenségnek, ugye? Különben she gave us the... lenne.
2017. júl. 3. 00:36
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Igen, a kifejezésben a give és a benefit közé az kerül, akinek a cselekedeteiről szó van, mármint az ellenség, de hát ugye magyarul ez úgy van, hogy őróluk tételezte fel, hogy ha látják a keresztet, akkor nem bombáznak, miközben akár bombázhatnának is.

Nekem, bevallom, halvány fogalmam sem volt róla, hogy ez a jogban járatos fogalom: [link] A régi nagy Országhban olvastam ezt a latint kifejezést. Én csak használtam az angol szótár magyarázata alapján, pld az Oxford: A concession that a person or fact must be regarded as correct or justified, if the contrary has not been proven.

2017. júl. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

She gave them the benefit of doubt -

A jobbik eshetoseget tetelezte fel roluk

Feltetelezte a legjobbakat roluk

Adott nekik eselyt

Megelolegezte a bizalmat

2017. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát megelőlegezett bizalmat adott nekik?


Gondolom, az nem helyes, hogy megelőlegezte bizalmukat :D

2017. júl. 3. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Megelolegezte bizalmát
2017. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. júl. 3. 22:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Johiszemuen
2017. júl. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!