Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgázni szeretnék...

Nyelvvizsgázni szeretnék németből, milyen nyelvvizsgát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Jó vagyok nyelvtanból, meg a levélírás és a beszéd is jól megy, de a magnóhallgatás nem az erősségem. Egyedül az origoról tudom, hogy ott előtérbe helyezik a nyelvhelyességet, van még ilyen nyelvvizsga, esetleg olyan, ami nem csak államilag elismert?

2017. júl. 3. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Magnóhallgatás mindenhol van.

Origó annyiból más, hogy ott van nyelvtani teszt és fordítás is. Szerintem nehezebb, mint az egynyelvűek, mert azoknál ezek a részek nincsenek.

Szerintem az ECL jó, eléggé ismert és elfogadott.

2017. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindenhol van, de olyanra gondoltam ahol mondjuk könnyebb a magnó hallgatás, az ECL-ről például pont azt olvastam, hogy ott nehezebb.
2017. júl. 3. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Én voltam Origóson és ECL-en is. ECL-en 100% lett :) Meg is lepődtem nagyon, mert én is a magnós részt utálom a legjobban, és féltem is tőle. Origonál a magnós rész lett nekem a legrosszabb.
2017. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem csak államilag elismertet szeretnél, akkor Goethe vagy TELC. Egyiknél sem a magnóhallgatáson van a hangsúly, nekem se az erősségem az a rész, de nem sikerült rosszul se Goethe B2-n, se TELC C1-n. Ezek inkább beszédcentrikusak, de ha jó a nyelvhelyességed, azt levélírásnál és szóban is nagyon jól lehet kamatoztatni
2017. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ÖSD.


Jó nehéz, de ha megvan sokat is ér.

2017. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!