Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak franciát, ha...

Hogy tanuljak franciát, ha 11. osztályban nyelvvizsgázni szeretnék belőle középfokon? Megéri angolból műszaki nyelvvizsgát tenni a sima mellé?

Figyelt kérdés
10-es vagyok heti 3*45 perces iskolai órában tanulok francául
2013. szept. 23. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy intenzív nyelvtanfolyamra, 3 óra nagyon kevés. Minden nap kéne foglalkoznod franciával.

Minden nyelvvizsga hasznos, így nyugodtan vágj bele a műszaki angolba. :)

2013. szept. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hogyan?
2013. szept. 24. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Még várj vele

inkább utolsó évben tedd le (a téli szünetben)

2013. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Járj külön franciára, hétvégén nézz francia filmeket, minden nap csinálj meg egy leckét a duolingo.com-on, tanulj minden nap 20 új szót még, csinálj nyelvtani feladatokat (Impeccable!).

Ne halaszd az utolsó évedre, ha nem muszáj, túl sok lesz akkor a nyomás rajtad. Én 11. utáni nyáron nyelvvizsgáztam, jó volt utána nem törődni vele, míg sokan az osztályból szenvedtek és nagy részüknek nem is sikerült.

2013. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt szeretném elérni, attól függ, hol tartasz, és hogyan haladsz. Az alapóra nagyon kevés, nem fog eljuttatni a középfokig 12-re sem. Én tizenegyedikes vagyok, és mi elég rosszul haladtunk, 10. félévtől kezdtem magántanárhoz járni, egy héten egyszer, de 7-8 hónap alatt 1,5 évnyi anyagot vettünk át. Nekem megéri, látom, hogy fejlődök, és egyre közelebb van a nyári nyelvvizsga. Tudok ajánlani önálló anyagot is, gyakorlás van a neten bőven. Sok franciát kell hallgatni, mindegy, hogy zene vagy film, vagy híradó... Ha van kedved, beszélhetünk privátban, esetleg levelezhetünk franciául, tudok küldeni 1-2 hasznos dolgot, ha tényleg érdekel. Nekem vannak levelezőpartnereim Belgiumból, Svájcból, és nagyon hasznos ez is. :)) Ide mailezz, ha szeretnél: yelhsa.911@hotmail.com
2013. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köcce megy is
2013. okt. 5. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!