Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet ismét...

Mennyi idő alatt lehet ismét megtanulni németül?

Figyelt kérdés
Kb. 8 éve szereztem meg a középfokú nyelvvizsgámat, akkor napi szinten használtam a németet, azóta viszont egyáltalán nem. Most angolul tanulok, és azt veszem észre, hogy minden németül akar előjönni :D Mennyi idő lehet újra felhozni magam középszintre németből?

2017. júl. 4. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk milyen szinten vagy jelenleg, mennyit felejtettél, mennyit foglalkoznál vele és milyen rendszerességgel. Ezek arányában a végtelenségig terjedő skálán meghatározható.
2017. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Anno szinte anyanyelvi szinten beszéltem. Azóta elvégeztem egy orvosit.
2017. júl. 4. 23:03
 3/3 anonim válasza:
Saját magamból kiindulva egy pár hónap alatt visszajön. Egyetemen én egyáltalán nem használtam a németet (nekem ez "csak" 3 év volt), mert csak az angolra volt szükségem. Egy olyan 3-4 hónapja elkezdtem intenzívebben foglalkozni vele és megint tudok folyékonyan kommunikálni, de ehhez kell az, hogy napi 1 órát aktívan és sok-sok órát passzívan foglalkozzak vele.
2017. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!