Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvtanulásban bevált...

Német nyelvtanulásban bevált módszerek?

Figyelt kérdés
0-tok szeretném megtanulni a német nyelvet, tudnátok nekem olyan könyveket oldalakat ajánlani ami ebben segít? Esetleg tanácsokat adni hogy hogyan tudnám gyorsabban hatékonyan elsajátítani a nyelvet?

2017. júl. 10. 23:16
 1/6 anonim válasza:
40%
Szerintem kezdésnek jó, ha veszel egy szótárat, a német szavakat ráírod kis cetlikre, és az adott tárgyra ragasztod, pl. írsz egy papírt, hogy die Lampe és a lámpára ragasztod, remélem érthető. xd Így az alap szavakat meg tudod tanulni könnyedén névelőkkel, konyhai felszereléseket, hálószoba cuccokat, stb. Illetve könyvesboltban lehet kapni ilyen szókártyákat, ami bár elég drága, de szerintem nagyon ötletes. :) Igazából a nyelvtan ugye ami egy kicsit bonyolultabb, arra szerintem mindenképp vegyél valamilyen tankönyvet, ami részletesen elmagyarázza a dolgokat kezdő szinttől. Szintén könyvesboltban, Libriben rengeteget szoktam látni, ott bele is tudsz lapozni, hogy milyen. Illetve youtubeon találhatsz még különböző magyarázatokat, sok sikert a tanuláshoz! :)
2017. júl. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
49%

Kihagytam még ezt az oldalt:

[link]

Én ennek az angol változatát használom, és azzal nagyon meg vagyok elégedve. Sajnos meg kell venni, de azt hiszem pár ingyenes videót is találsz, gondold át, hátha megjön a kedved hozzá.

2017. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged :) ezek a szókártyák elég ötletesen :) te milyen könyvekből tanultál?
2017. júl. 11. 10:49
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

off, de miért akarsz németet tanulni ha szabad tudni?

Nekem felsőfokúm van belőle és 10 év alatt kétszer használtam a németet.

2017. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért akarok németet tanulni? Mert az angollal totális csődöt mondtam, és mivel Ausztriába vagy Németországban képzelem el a jövömet szeretnék megtanulni.
2017. júl. 11. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

#4

Én meg ovitól használom a németet. Ausztriában születtem. És nem igaz, hogy az angol nyelv elég Ausztriában. Attól, hogy te nem használod, másnak még szabad tanulni. Európa egyik leghasznosabb nyelve a német.

2017. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!