Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki ilyen minimális energiabefektetessel megtanuljon angolul?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki felsofok szintjén tud angolul. Ami számomra érdekes, hogy állítása szerint sosem tanult könyvből ( suliban csak minimális szinten tanultak ), mert mindent az internetről tanult meg. Játékokból, videókból, de ami még érdekesebb, hogy nem is használt netes fordítókat, hanem mindennek kitalálta a jelentését, állítása szerint ő se tudja, hogy hogy tanult meg, egyszer csak felkelt és tudta. Hogy lehet ez ? Ritka az ilyen vagy annyira nem ? Esetleg van köztetek ilyen ?


Pontosabban 2 ilyen ismerősöm van. Megjegyezném, hogy mindkettő programozonak tanul, szóval egész nap a gép előtt ülnek, a másik azt mondta hogy ő egyszer ült le angolt tanulni, akkor se jött neki össze, meg is beszéli.


Tényleg lehetséges, hogy szinte 0 energiabefektetessel valaki megtanuljon egy nyelvet ? Én próbáltam már hogy sokat olvasok,de ha előtte nem tanulom meg külön a szónak a jelentését, akkor nem.tudom magamtól kitalálni


2017. júl. 13. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, lehet hogy ő valami zseni
2017. júl. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En nyelvteruleten tanultam angolul. Tenyleg soha szotart nem hasznaltam. Sokat olvastam is, TV-t neztem, de az ismeroseidnek az allitasaikat nem hiszem, ha nem eltek angolul beszelok kozott. Nyelvtant tudjak, van bo szokincsuk, mert ugye ez szamitana felso szintnek. Amugy sok ember maskepp veli tudasat mint ami van.
2017. júl. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A programozás eleve angolul van. Ahogy a színvonalas szakirodalma is. Es gondolom sokat játszik is, ami szintén angolul van. Egy idő után tényleg oszlik a köd. Az angol folyik a csapból is. Egy átlagember, aki soha nem tanult angolul, az is összeszed min. 50db angol szót akkor is, ha csak a fürdőszobájában néz körbe. Szerintem ebben nagy csodák nincsenek.
2017. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapba a kisbababa is úgy tanul,hogy nem mondják meg neki más nyelven,mi mit jelent,hanem kitalálja a sok mintából az agya,hogy melyik szó mihez tartozik. Viszont ez a fajta képesség lelassul idővel,vagy egydzerűen más dolgokra is kell figyelni,amik elveszik az agy figyelmét..

Akárhogy is, azért szerintme ehhez rengeteg input és idő kell,amit persze a képesség csökkenthet. Dehát ugye van akinek fotografikus memóriája van, ki tudja,lehet van fonetikus memória is,hogy nem felejtik el gyorsan,amit mondtak nekik és így az agynak több ideje van a minták rendezésére stb..

2017. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vree ***** válasza:
100%

Lehet.


"szinte 0 energiabefektetessel"

Bocs de ez naív hazugság. Ő ugyanúgy rászánta az időt, hogy meghallgassa, ismételtje, és az agy-energiát, hogy átgondolja, megfejtse. Hogy ezt úgy csinálta, hogy angol anyagokat nézett, amiket mellékesen élvezett is (de feltehetőleg jobban élvezett volna, ha anyanyelvén nézi és nem kell a fordítással "bajlódnia"), az mindegy, sőt teljesen elfogadott módszer.

De HÜLYE vagy, ha azt hiszed, hogy beraksz egy angol számot, KIKAPCSOLOD AZ AGYAD és majd úgy megtanulsz.


Még egy dolog: rá fogsz jönni szerintem, hogy az ilyen tanulásnak (is) megvannak a hátulütői. Bizonyos nyelvtani szabályokban bizonytalankodni fog, hiszen ő azt nem tanulta, például.

Megjegyzem, a "kerek", minden feladat megoldóképesség oldaláról fejlesztett, kiegyensúlyozott angol tudáshoz CSAK az iskola magolás ugyanúgy nem elég.

A leginkább képben az van, aki nap mint nap használja szóban és írásban anyanyelvi helyzetekben a nyelvet (ugyanúgy, mint ahogy a sajátját használná) ÉS hozzá még műfordít és nyelvtani szabálykönyveket olvas.


---

Ha le akarod utánozni a mutatványát, semmi akadálya amúgy. Válassz ki valamit, amit nagyon szeretsz és megérint, mindegy, hogy program, könyv,film, a bringád műszaki leírása, csak a szívedhez közel legyen, ugyanis ezt szigorúan memorizálni fogod. Olvasd adig, amíg kívülről fújod. Egy idő után az agyad magadtól elkezdi majd analizálni, hogy hogyan állnak össze a mondatok, hol tudnád őket "bedobni" a mindennapi életben, hogyan lehet őket átrendezni, felhasználni.

A szótárazás hasznos (nem feltétlen a magyar-angol szótár, de az angol értelmező szótárak), mert "félretanulni" nagyon könnyű; amit magadtól kigondolsz, nem MINDIG helyes. De a kettő együtt nagyon erős, mert a szótár sem képes mindenre kitérni, miután már hallottad sokszor, hogy milyen helyzetben használ a köznyelv szokásjoga valamit, akkor lesz a "megérzés", hogy most valami jól hangzik.

2017. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így "tanultam", felsőfokú nyelvvizsgám van már 2-3 éve. Soha nem volt olyan, hogy egy angolkönyv fölött ültem volna, maximum csak akkor, amikor valami házit kellett írnom suliba angol órára, de amúgy ezen kívül semmi energiát nem fektettem bele. Először cikkeket olvastam és videókat néztem youtube-on bármiről, ami érdekelt, és csak akkor használtam fordítót, ha valami olyan szót vagy kifejezést hallottam/olvastam, aminek nem tudtam rájönni a jelentésére és nagyon piszkálta a fantáziám :D Angol nyelvterületen egy hetet voltam, de akkor már tudtam angolul.
2017. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A kérdésedre a válasz tulajdonképpen nem. Viszont nem csak az általad energiabefektetésnek vélt, 'könyv fölött seggelés, sok magolás' jelenthet azt. Én például elsős korom óta tanulok angolt, de egyetlenegyszer sem ültem le a könyvet bújni, csak a házikat írtam meg. A szavakat, a nyelvtanokat, de még a történeteket amiket olvastunk is szivacsként szívtam magamba. Rengeteg versenyen jártam, például versmondókon, és mivel kicsi voltam nyilván a versben volt egy csomó új, idegen szó, a tanárom mesélte hogy miről szól, de nem írtuk le, csak idővel rájöttem mindenre, és összeállt a kép.

De valahol azért ezek is energiabefektetések, csak nem a klasszikus módon. Tehát, mindenki aki tud angolul az adott bele valamit, csak van aki olyan szerencsés hogy kicsit jobb érzéke van hozzá, bizonyos dolgokat könnyebben megjegyez, vagy éppenséggel csak más módon tanulja meg mindenki.

2017. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!