Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez jó ötlet nyelvtanuláshoz?

Ez jó ötlet nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Megnéztem egy sorozatot angolul magyar felirattal, és most elkezdeném angol felirattal nézni de párhuzamba ott lenne a magyar feliratos videó is. Úgy nézne ki ,hogy nézném angol felirattal 5-10 percet, aztán ezt újra nézném magyar felirattal is ,hogy ellenőrizzem magam. A sorozat új részét már angol felirattal néztem először, és elég sokat megértettem ,de elkezdtem lefordítani a feliratot ,és hát elég lassan ment ,de gondolom ez idővel jobb lesz majd. Tudom ,hogy elég időigényes ez a folyamat amit kitaláltam ,de mit gondoltok hasznos lehet?


Onnan jött az ötlet ,hogy elég sok sorozatot végignéztem angolul magyar felirattal, de angol felirattal még sosem, és így ezzel kezdeném magam szoktatni hozzá. Mellette persze olvasok olvasmányokat angolul,meg tanulok szavakat is ,szóval több impulzus ér ,de ez a sorozat nézés ilyen formában eléggé tetszik nekem.


2017. júl. 14. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne. Vagyis úgy gondolom jobb ötlet lenne csak az angol. Nem az a lényeg hogy pontosan szó szerint le tudd fordítani hanem hogy angolul is megértsd. Lehet először nem fogsz sokat érteni de idővel egyre többet. Majd a feliratot is el tudod hagyni.
2017. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha nem ertek konkret kifejezeseket akkor az ugy nem rossz? Mert minap neztem eloszor egy reszt csak angol felirattal, aztan beleneztem magyar felirattal es azert volt jo par dolog ami felvilagositott par parbeszednel
2017. júl. 14. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem kezdetben nem rossz ha nem értesz sokat. Persze jó az ha le tudod magad ellenőrizni utólag, de ha 2-3 percenként leállítod, lehet hamar megunnád és szerintem a film élvezetét is elveszi. Esetleg azt is csinálhatod, hogy figyeled egy egy kifejezést mikor mondanak milyen helyzetben és ha sokszor hallod a szövegkörnyezet és a cselekmények által ki lehet találni miről van szó. Persze ehhez idő kell nem egyik napról a másikra megy. Persze ez saját vélemény, nálam ez vált be (habár más nyelvnél) lehet másnál pedig más.
2017. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem lenne rossz, de szerintem ha 5-10 percenként megállítod, akkor unalmas lesz. Persze, ha neked jó így, akkor jó! Esetleg úgy, hogy először megnézel egy teljes epizódot magyar felirattal, aztán angollal? És ha már jobban megy, akkor fordítva?
2017. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Közben letöltöttem egy vígjáték sorozatot, aminek ugye alapból nem olyan nehéz azért a nyelvezete, nincsenek benne komoly dolgok, és jó mert magyar szinkronnal rengetegszer láttam kb minden részt a tv-ben,szóval szerintem ezt kezdem el angolul angol felirattal nézni :)

2017. júl. 14. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!