Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » :) Helyesek ezek az angol...

:) Helyesek ezek az angol mondatok?

Figyelt kérdés

Röviden akkor használjuk amikor nem ismerjük a pontos mennyiséget.


I bought some milk. vásároltam némi tejet.

I didn't buy any milk in the supermarket.(egyáltalán nem vettem semmilyen tejet) Nem vettem tejet a boltban.

I haven't any books in my bag. Nincsen semmilyen könyv a táskámban. (Egyáltalán nincsen)

Have we some milk are there in the fridge? Van valamennyi tejünk a hűtőszekrényben?

She made some pie yesterday. Csinált valamilyen pitét tegnap.

If anybody has any question then ask me. Ha van bárkinek bármilyen kérdése akkor kérdezzen engem.

Does start any bus from this station to city center? Indul valamilyen busz innen a városközpontba?


Az angol mondatok számítanak,az a lényeg hogy azok érthetőek e vagy sem.


2017. júl. 14. 12:48
 1/2 Vree ***** válasza:

Teljesen jól használtad a some/any-t az összes mondatban, bár a többi nyelvtanod még gyakorlásra szorul.


Visszafelé kezdeném a javítást, mert az utolsó kapcsolódik kicsit a some/any témához is.


Do any buses leave from here towards the city center?

-> ügyelj az any után mindig a többes számra (kivétel megszámlálhatatlan főnevek).

I don't know any people. (emberEK)

I don't have any spoons. (villáK)

I didn't drink any milk. (tej, mert megszámlálhatatlan)


I don't have any books in my bag./I haven't got any books in my bag.

Do we have some milk in the fridge?

If anybody has any questionS then ask me.

->ugyanúgy, kérdésEK, megszámlálható.


többi jó

2017. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem,köszi szépeen:))
2017. júl. 14. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!