Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leérettségiztem de kiesik egy...

Leérettségiztem de kiesik egy év az egyetemig, van valami elintézni valóm ebben az egy évben? (több lent)

Figyelt kérdés
Szóval nem sokon múlik de kevés a pontom szóval kell még pár pont. Ezt nyelvvizsgával fogom megszerezni viszont van egy üres évem. Ez az egy év alatt igazából tanulni akarok különféle dolgokat itthon meg komolyabban edzeni (nyelvek, zongora, programozás, edzés +besegítek a háztartásban) Nem akarok dolgozni ez idő alatt mert magamat ismerve kizárt hogy ezeket a dolgokat csináljam munka mellett azt tudom hogy a tb-t azt fizetnem kell és azt tudom is majd fizetni (saját pénzből nem szülőktől tarhálva), de az a kérdésem hogy nekem ezzel van bármi adminisztrációs teendőm hogy otthon nem hivatalosan tanulok munkanélküliként. A tb-t majd számlaként küldik maguktól vagy nekem ezt külön kérvényezni kell valahol? A kérdés egyszerű van bármi dolgom most hogy átmenetileg nem vagyok diák? (Légyszi az ilyen "szüleiden élősködsz" kommentekkel kíméljetek így hogy nem járok suliba a tb-t meg én fizetem még olcsóbban kijövök nekik és csak átmeneti időszak)

2017. júl. 14. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meg a "TB-t" is megtudod igényelni ingyen rászorultsági alapon.

Elég bemenni, elmondani, hogy nincs saját jövedelmed, nem tudod magad eltartani sem, la bla bla, erre ők beregisztrálnak és voálá egy év ingyen Tb

Vannak akik már 10-15 éve így vannak és mellette feketéznek.

2017. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"Elég bemenni" Hova? A kormányhivatalba kell?
2017. júl. 14. 20:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Az OEP-hez kell bemenned és ott elintézni, keress rá google-be hogy hozzád melyik OEP központ van a legközelebb, ott kell kérvényezned.
2017. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Tesó.

Én nagyon lebeszélnélek erről az "1 évről".

Én így jártam, saját döntésemből... csak nekem 2 év lett és munkanélküliség mert nem találtam melót.

Teljesen tönkrementem minden téren.

Menj egyetemre, vagy valami OKJ de ne egy évezzél mert hidd el könnyen lehet katasztrófa az egész!


Te hány éves vagy?

2017. júl. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. :) Szerencsére a második megválaszolta. :)

Emellett hidd el tényleg jobban járnál ha elmennél egy OKJ-ra.

Kötelezettség nélkül beiratkozhatsz és kötelezettség nélkül kiléphetsz onnan bármikor.

Mégis mi előnye van?

Ha nem veszed komolyan, akkor ugyanúgy marad idő nyelvtanulásra, zongorára, edzésre, otthoni segítségre és még programozásra is.

Azonban jár a családi, van biztosítás, télen meleg van és cserébe csak az órákra kell bejárni(azt is úgy, hogy ne haladja meg a határt, ami fölött kirúgnak)

Sok helyen még ösztöndíj is van.


Nem tudom, hogy milyen szakra akarsz menni, de sok OKJ-n még alapozás is van hozzá. Ugyanaz, mint a fosz csak nem szivatnak halálra.

2017. júl. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Programtervező informatikusnak akarok továbbtanulni az egyetemen ezért is akarok programozni tanulni hogy legyen egy kis alapom hozzá, okj-t azért nem akarok elkezdeni mert azzal már kiütném a második szakma helyet is, azért nem most szeptemberben kezdem az egyetemet mert lekéstem a jelentkezést mivel túl sokáig húztam a döntést hogy mit is akarok tanulni +ugye kevés is a pontom, a családi az mindegy, 21 éves vagyok már nem adják a családit sajnos. Egyébként megkérdezhetem hogy mégis hogy tudott "tönkretenni" egy év szünet 4-es?
2017. júl. 16. 07:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy nem vagy TB-re jogosult a NAV-nál kell bejelenteni, személyesen vagy online egy keretprogramban, az oldalukon minden információt megtalálsz erről.


December közepétől kell majd fizetned (elég ekkor bejelenteni, mivel eddig jár). Csekken, átutalással vagy személyesen tudsz fizetni.


Más teendőd nincs.

Jó tanulást.

2017. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Zárójel kezd.


Előző vagyok.


"Szóval nem sokon múlik de kevés a pontom szóval kell még pár pont."


Azt vedd figyelembe, hogy a ponthatárok nőhetnek is.

Pl.: ELTE-IK ANA

[link]


2014-2015: 24 pontot nőt a ponthatár.

2015-2016: 15 pontot nőt a ponthatár.


(Aki OKJ képzést javasol: az OKJ képzés semmit sem ér, esetleg az OKJ nyelvtanfolyam ebben az esetben, bár a színvonal kérdéses..., akkor már pár nap alkalmi meló és abból nyelviskola.)


Zárójel bezár.

2017. júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*nőtt
2017. júl. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21 évesen érettségi? :o
2017. júl. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!