Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen regényeket ajánlotok...

Milyen regényeket ajánlotok Angol tanulásra?

Figyelt kérdés

Nem nyelvkönyvekre vagy zanzásított művekre gondolok, hanem teljes értékű regényekre. Trónok Harcán tanultam meg angolul, azóta a Song of Ice and Fire minden részét kiolvastam, de mást nem igazán(még magyarul sem).

Aktív nyelvtudásomon szeretnék javítani(C1).

Romantikus művek nem fognak meg, de egy több kötetes kalandregény, esetleg pár száz oldalas sci-fi érdekes lehet számomra.

Amennyiben tudtok olyat aminek nehéz a nyelvezete arra is benevezek.

Akár Háború és Békét is, ha azt mondjátok ez kell :)



2017. júl. 22. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Alan Dean Foster: Alien
2017. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát de ezer szerző van, kalandregényben, ki tudja, hogy melyik a kellemesebb neked.

Egy az ezerből A. J. Quinnell, akinek egyik regényéből lett Denzel Washington a kiscsaj testőre.

Másik az ezerből David Morrell, akiről nem nagyon tudjuk, hogy ő szülte Rambot, de 28 könyvet írt, abból csak egy Rambo (két másik Rambot a film után írta könyvvé).

2017. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én Tolkiennel kezdtem szinte semmi angoltudással. The Lord of the Rings. Leírásoknál soronként 2 idegen szó... Feladtam pár évre, de utána már nagyon élveztem. Ez nem teljesen az a műfaj, amit te említettél, de jó.

De olvashatsz Terry Pretchettet is, az könnyedebb.


Mostanában Harry Potter fanficeket olvasok, de napi órákat. A jobb szerzők (akik logikusabban gondolkodnak s komolyabban írnak, mint Rowling) olyan szókinccsel rendelkeznek, hogy több évtized angolozás után is sokat szótárazok...


Én fognék egy kedvenc szerzőmet vagy témámat s elindulnék könyvet keresni... Ha egyszer Woodhouse-ra bukkanok, beszerzem, nagyon érdekel, hogy a magyarul roppant szórakoztató stílus eredetiben milyen. A történet maga, ha fordulatos is, nem nagy szám, nem elgondolkodtató, megvannak a maga kliséi, de a stílus szuper.

2017. júl. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lee Child könyvei, Jack Reacher, az ex-katonairendész kalandjai.
2017. júl. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Javaslom, nézz utána, h a britek és az amerikaiak miből érettségiznek, és a kötelező olvasmányokat szerezd be.
2017. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk Foster Alien sorozata C1-re kissé szimpla. Én inkább B1-re ajánlanám, kezdetnek.


Ha már sci-fi, tudom ajánlani az Alapítvány-könyveket Asimovtól. Kissé elvont és bonyolult, de én imádom őket. Ha sokkot akarsz kapni, ajánlom Wells Láthatatlan emberét. 120 évvel ezelőtt íródott, és van benne nem kevés olyan dolog, hogy elcsodálkozol, hogy ez vajon tényleg angolul van-e. :)

2017. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy szimpla, de egyből a mélyvízzel kezdeni hülyeség. Még Fosternél is bőven akadnak kifejezések, amit alapos nyelvismeret nélkül nem tud lefordítani az ember.
2017. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kihagytam Alistair MacLeant, aki kellemes kalandregényeket írt, és akitől lehet tanulni: "Quite dearly, he found the shuddering vibration as soothing

as the ministrations of the gentlest of masseurs, the roar of the-engines positively soporific and the

ambient temperature just right for a man of his leisured literary tastes."

De ezek meg nem több kötetesek. :D

2017. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!