Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svájcba a francia területeken...

Svájcba a francia területeken mennyire értem meg a svájciakat?

Figyelt kérdés
Franciaországban dolgozom 10 éve és folyékonyan megy a nyelv. De azt hallottam a németországi németek meg sem értik a svájci németet.... a franciával is ez a helyzet, hogy a franciaországi francia más, mint a svájci?
2017. júl. 23. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Más akcentussal beszélnek, illetve nyilván vannak helyi szavak is, amiket majd megtanulsz, de nem olyan hatalmas a különbség mint a német és svájci német között.
2017. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Wikipédia szerint megértik a egymást a francia svájciak és a Franciaország-beliek, mert lényegében megegyezik a két nyelv:

[link]

(bocsi, csak német oldalt találtam, franciául abszolút nem tudok)


[Egyébként a svájci német valóban erősen különbözik a Hochdeutschtól, és valóban nehéz megérteni (ráadásul még régiónként is különbözik). De az inkább csak a beszélt nyelv, a német svájciak beszélik a Hochdeutsch-ot is, úgyhogy ha megkéred őket, akkor úgy beszélnek.]

2017. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Néhány apróságot megtanulva remekül megérted őket, de ha Te a "francia" franciát beszéled is, náluk ez nem probléma.

Pl. a 70 és a 90 náluk nem soixante-dix és quatre-vingt-dix, hanem septante és nonante.

Vannak ezeken kívül saját szavaik, amelyeket a franciák másképp használnak.

De mindenképpen könnyebb megérteni egy svájcit vagy egy belgát, mint pl. egy Marseille-ben élő, tájnyelvet beszélő embert, a kanadaiakről nem is beszélve.

2017. júl. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A belgiumi franciát gond nélkül értettem (szakmai nyelvet).
2018. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Svejcba csak készülök.
2018. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!