Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol, francia vagy kínai?

Spanyol, francia vagy kínai?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Orvos vagy kutató szeretnék lenni. Skandináv országban élek előtte Németország, Ausztria. Angol C1 (Cambridge) és német C1 (Goethe) vizsgám van. Japánból N3 vizsgám van. Nemsokára megpróbálom N2. Apu japán. Németországban tanultam latint is több év. Mostani ország nyelve B2-C1 nekem. Gimiben szeretnék új nyelvet tanulni hamár ingyen van és még fiatal vagyok. Francia, spanyol, kínai (mandarin) lehet. A francia nem igazán tetszik. Spanyol és kínai tetszik. Nem tudok dönteni. Apu szerint mindegy, mert angol, német lényeg.
2017. júl. 21. 16:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Franciát nem szivesen tanulnék.
2017. júl. 21. 16:50
 2/3 A kérdező kommentje:
Apu jól tud kínaiul, koreaiul. Anyu neolatin nyelveket.
2017. júl. 21. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Továbbtanulás szempontjából nem tűnik már lényegesnek, hogy spanyol vagy kínai, viszont ég és föld a kettő. Azt válaszd, amelyik jobban tetszik. (Én a spanyolt választanám, de csak személyes vélemény, mert egyáltalán nem tetszik a kínai.) Viszont a kínai sokkal nehezebb, és ha fogékony vagy a nyelvekre, talán érdemes lenne azt választanod, mert spanyolt később is rengeteg helyen tanulhatsz, egyre inkább divatban van. Legalábbis én így vettem észre. :)
2017. júl. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!