Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eruoexam C1 német nyelvvizsga...

Eruoexam C1 német nyelvvizsga mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyorsan elmesélem a történetemet. Egy évig éltem szüleimmel Németországban, ott is jártam iskolában, óvoda óta tanulok németül. 10.osztályban előrehozott középszintű érettségit tettem. Tanulás nélkül 93% lett.

Jövőre érettségi, és nagyon nagyon jól jönne az a 40 pluszpont. Nem szeretnék nagyon nehéz nyelvvizsgát, csak le szeretném tudni végre a német nyelvet, na meg persze a nyelvvizsgát, hogy a diplomamunkám mellett ne azon kelljen aggodalmaskodnom.

Mennyire nehéz az euroexam nyelvvizsga tapasztalatok szerint? Tényleg semmi tervem a némettel. (ELTE BTK Egyiptológia szak és ELTE pszichológia az érdekeltségem).



2017. júl. 24. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az angol felsőmet csináltam náluk. Hangsúlyozom, az angolt, szóval nem tudom, mennyiben különbözik a német vizsga, de leírom a tapasztalataimat.

Alapvetően nem tartom egy nehéz vizsgának, nem vészes a feladatsor, de az idő, amit adnak rá, az borzasztóan kevés (főleg a Readingnél). Meg a Listening volt nagyon nehéz.(hallgass minél több rádiót, nézz TV-t németül) De látod, nem lehetetlen, meg lehet csinálni, én is megcsináltam, szóval hajrá!:)

Amúgy Readingnél, Writingnál és a Speaking előtti felkészülési időnél használhatsz szótárt is. Szoktak lenni próbavizsgát is, illetve a honlapjukon sok mindent találhatsz (tippek, mit várnak el a különböző részeknél, hogy pontoznak...stb).

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segített és bocsánat a hosszú (és unalmas) válaszért!

2017. júl. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*próbavizsgák
2017. júl. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia :)

Köszönöm szépen a gyors választ! Ez nem hangzik rosszul, az olvasásértésem általában jó szokott lenni és a levélírás is. Nyelvtani feladatok vannak? Illetve helyesírási feladatok? (mint például az érettségin).

A szóbelitől tartottam picit, de ahogy néztem a weblapon, inkább a gyakorlati beszédre mennek rá, ami nekem jó, mivel amikor kint éltem, akkor főleg ezt tudtam fejleszteni.

2017. júl. 26. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Külön nyelvtani rész nincs, mint az érettségin, de pl. fogalmazásnál és a szóbelinél számít a nyelvtan.
2017. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!