Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsgák elismertség...

Német nyelvvizsgák elismertsége? ( Lent )

Figyelt kérdés

Úgy vélem hogy ha valaki németből nyelvvizsgát akar tenni akkor a Goethe és az ÖSD a legjobb választás, mert úgy hallom hogy ezek a legismertebbek. Ezek után az ECL és a telc nyelvvizsga tartozhat a középkategóriába mivel azért még is csak nemzetközi nyelvvizsgák. Ezek után pedig jönnek a magyarok:BME, origó, Pannon , mivel ezek az országhatáron túl semmit sem érnek.


Szóval a kérdés. Jól állítottam fel a sorrendet ?



2017. júl. 21. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdem én, hogy ezt nézi e bármelyik munkaadó-e?

Nekem a BME-s gépészmérnöki diplomámat egyszer kérték el németországban, soha többet. Ez is volt vagy 10 éve.

Manapság legmagasabb végzettséghez beírom, h diploma és viszontlátásra, senki sem szól egy szót se, nemhogy a nyelvvizsgára, hogy hol tettem le...:)

2017. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön - német területen - senkit nem érdekel a nyelvvizsga, hanem a nyelvtudás.


MO-on meg mindegy, milyen nyelvvizsga, csak legyen valami papírod, a tudásról úgysem ad egyik sem semmi konkrét ismeretet.

2017. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova kell a nyelvvizsga. A legtöbb esetben (külföldön) valóban nem is nézik, hogy van-e nyelvvizsgád németből, vagy sem. Az a kérdés, hogy mennyire beszéled a nyelvet, ezt pedig ők maguk döntik el az alapján, ahogyan beszélget velük az ember. Abban az esetben, ha Németországban akarsz egyetemre menni, általában nem szeretik az ÖSD-t, hanem DSD II-t (néha Goethe B2-t) kérnek. Ausztriában (értelemszerűen) legjobban az ÖSD-t szeretik a felsőoktatásban.

Ha itthon jelentkezel egy állásra, legtöbb esetben ugyanannyit ér a Pannon, mint egy ÖSD. A lényeg, hogy van róla papírod.

2017. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!