Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok olyan könyvet, amivel...

Tudtok olyan könyvet, amivel angol nyelven is megtudom tanulni a fizika szakszavait stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan könyvet szeretnék vásárolni, ami egy nyelvtankönyv, de nem a szokásos kezdő,haladó... vagy érettségire felkészítő, hanem esetleg "science" vagy kifejezetten fizikai szakszavakat, matematikai szakszavakat, kifejezéseket elméleteket stb.-t tanít meg. Azért lenne erre szükségem, mert még ha el is tudok olvasni egy regényt angolul, attól még egy szakirodalmat nem fogok tudni, ha szükségem lesz rá...


Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2017. júl. 30. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Angol wikipédia, nekem ezt az egyetemi! sejtbiológia professzorom ajánlotta, hogy mindenféle természettudományos tárgy szaknyelvéhez a wikipédia nagyon nagyon jó tanulási lehetőséget ad.

Valamint biztos vannak (online) szakirodalmi lapok, eredeti nyelven, azokat próbáld megkeresni, és olvasgatni, ha valamit nem értesz, utánanézni adott nyelven, hogy az pontosan melyik elmélet/szakszó, stb, így sokkal jobban rögzül is, mintha egy tankönyvből csak bemagolnád.

2017. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha el tudsz olvasni egy regényt angolul, akkor egy sima angol nyelvű fizika/matek tankönyv is elég szerintem + szótár. Csak a tartalomjegyzéket olvasgatva, biztos vagyok benne sok szót ismersz vagy ránézésre kitalálsz. [link]
2017. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Angol wikipédia, nekem ezt az egyetemi! sejtbiológia professzorom ajánlotta"

Én is ezen az úton tornáztam fel a szakmai nyelvtudásomat, Wikiben talált szavakat beütve googleba további szakcikkek jönnek elő, ésígytovább.


Oszt még okosabb is leszel, mert sok szócikk az angol eredeti lebutított változata.

2017. júl. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez vagy hasonló + online szótár: [link]
2017. júl. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!