Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanfolyam melyik...

Angol nyelvtanfolyam melyik napokon? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeptembertől szeretnék nyelvtanfolyam rá járni de nem tudom hogy a kedd- csütörtök 1.5 órás-at vagy a penteki 3 órásat válasszam.Melyik lenne jobb?

2017. júl. 30. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Amelyik napo(ko)n van több időd.
2017. júl. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk én már dolgoztam, mikor angol tanfolyamra jártam, de mondjuk az (közép)iskola hasonló elrendezésű, a hét 5 napjára elszórva. Úgy pénteken délután elmenni, egész heti munka után, hát, ahhoz lelkierő kell, az ember inkább kifogásokat keres, miért hagyja ki most ezt, aztán azt... Meg nem is hatékony, ha kiszívták az ember agyát már.

Másfelől, ha messze van, ugyanannyi tanulásért egyszer vagy kétszer utazni órákat, az sem mindegy.

Harmadfelől, a kedd-csütörtöki az 3 nap kötelező a hétből, mert ha szerdán nem tanulsz csütörtökre, hf, stb, akkor kár járnod, lehúzod a többieket, az nem egy kulturált magatartás. A pénteken tanfolyam végétől a jövő pénteken tanfolyam elejéig meg kissé rugalmasabb az, hogy mikor mennyit tanulsz rá.

Ezek persze akkor érvényes szempontok, ha előre akarsz haladni a tanfolyamon. Iszonyú rossz tapasztalataim vannak tanfolyamokról, szerintem van, aki azért fizet be, hogy élvezze a lógás érzését - egyszer régen felvételi előkészítőre jártam, és a tanár elmondta, hogy sorban mindenki a táblánál fog megoldani dolgokat, mert azt a készséget is el kell sajátítani, hogy ott szerepelsz, aztán két hét múlva a mellettem ülő örömmel újságolta, hogy kifigyeltem, milyen sorrendben szólít ki, és majd ha rám kerülne a sor, ki tudok menni előtte pisilni. :) Házi feladatot a fele sosem csinál, és a fele-kétharmada lekopik november végére.

2017. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most 10.es leszek és szeretnék fejlődni angolból mert majd szeretnék nyelvvizsgát tenni. A tanfolyam közel van gyalog is el tudok menni. Szerintem a péntekig fogom választani mert akkor.már nem kell másnapra készülni
2017. júl. 31. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!