Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek az utolsó pillantok...

Mit tegyek az utolsó pillantok embere vagyok de nyelvvizsgázok?

Figyelt kérdés
Szükségem van nyelvvizsgára de nagyon könnyen hagyom a dolgot. Az utolsó pillanatok embere vagyok. Sosem állok időben semminek se. Mit tehetnék? Hogyan vegyem rá magam arra h neki álljak tanulni?

2017. aug. 2. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a nyelv pont nem olyan dolog, amit egyszer megtanulsz egy vizsgára, aztán letojod. Pláne, ha papírt akarsz róla, hogy beszéled azt a nyelvet.

Ha most indulsz a nulláról, akkor csak nyugi, nem mostanában kell vizsgázni menned.

Nyelvet tanulni sokkal könnyebben lehet, mint bármi mást. Bejársz pl. a tanfolyamra, otthon filmeket nézel az adott nyelven, zenéket hallgatsz, lefordítod a szöveget, cikkeket olvasol, stb.

De vannak fenn gyakorló feladatok, tesztsorok, csak leülsz a gép elé és megcsinálsz párat. Erre nem olyan nehéz rávenni magad talán.

Ha meg már magabiztosan beszélsz angolul/németül/akármiül, akkor csak a nyelvtanra hajts rá, ahhoz megint csak elég a feladatsorokat csinálni vagy lenyomni egy kéthetes tanfolyamot.

Kezdd ott, hogy MOST állsz neki tanulni. Minden nap szánj rá egy órát. Az semmi.

Motiváljon az is, hogy azért nem ingyen adják a nyelvvizsgákat, úgyhogy nem lenne szerencsés 5x visszamenned egy középfokúért, csak mert tojtál rá és nem készültél.

2017. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem egy nyelvet nem lehet "tanulni". Vagy tudod vagy nem. Én egy szót sem tanultam külön a nyelvvizsgára, mégis összesítve 90% lett.

Nem is értem, hogy mit akarsz tanulni rajta. Maximum nézd át a nyelvtant egy kicsit. Jársz nyelvórákra? Azokra készültél rendszeresen? Ha igen, akkor nincs min izgulni.

2017. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ilyen típusú ember vagyok. Én rászántam magam, hogy heti 1x különtanárhoz menjek, aki nyelvvizsga feladatokat gyakoroltatott velem, így egy héten 1x muszáj volt megoldanom párat. Ezzel le is tudtam az írásbeli részét. Magán a vizsgán nem is okozott meglepetést így egy feladat sem.

Szóbelinél óriási mázlim volt, nagyon az utolsó napokban kezdtem el olvasgatni a témákat, és pont azt húztam, ami számomra a legkönnyebb volt, és legtöbbször átnéztem. Erre persze nem lehet alapozni.

Nincs nyelvérzékem, de mégis 80valahány százalék lett. Megmondom őszintén, hogy ezt nem az iskolai nyelvoktatásnak köszönhetem, hanem a rengeteg sorozat és filmnézésnek idegen nyelven (mégha magyar felirat is volt hozzá, akkor is ragadt rám valami).


A legtöbb ismerősöm hasonló véleménnyel volt. Kicsit igazságtalannak is tartom, hogy az egyik barátom rengeteget készült, de nem lett meg neki elsőre, nagyon rágölcsölt. A többiek (velem együtt), akik filmeztek, sorozatoztak, esetleg angol cikkeket olvastak, mind jobban teljesítettek. Általában ez ilyen. :/


Sok sikert, remélem te is összehozod!:)

2017. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

írtak már előttem egy csomó jót, én csak a tapasztalataimat szeretném leírni, amit inkább ne kövessen senki. :D

most mentem júniusban, május vége fele kezdtem el sorozatokat nézni (igazából nem a nyelvvizsga miatt, összefüggés nincs), nyilván érdemesebb előbb, észre se veszed, és csomó minden ragad rád...külföldi youtubereket érdemes még követni, meg egyébként van egy Martin nevű magyar srác is, aki csinált a nyelvtanulásról videókat, meg amúgy asszem tanár is.


na, szóval mit NE csinálj...én is ugyanígy voltam, 9-én volt a szóbeli...pár nappal előtte vettem egy energiaitalt, és 9-én hajnalban megittam, na ott dolgoztam ki a tételeket...asszem kb 18db körül lehettek, és pár már ki volt dolgozva mások által, de attól még leírtam, legalább annyival könnyebb volt, hogy olyanok dolgozták ki azokat, akik jók angolból és/vagy olyanok, akikkel együtt mentem nyelvvizsgára, így nem kellett változtatnom se rajtuk..

körülbelül 2 órát aludtam, és aludhattam volna többet is, csak nem szóltak, hogy aznap nekünk tanításra nem kell bemennünk. az ecl-en páros a szóbeli, a párom is meg én is nagyon izgultunk...végül ő max pontot kapott a szóbelire, én meg eggyel kevesebbet...összességében meg 79%-os lett, de abszolút nem érte meg a szóbelire így tanulni.

2017. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

Igazából nekem tanulni kell mert gazdasági szaknyelvi vizsga lesz tehát IQ szintből nem igazán hozható 1-2 téma

2017. aug. 4. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!