Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgából melyik szintet...

Nyelvvizsgából melyik szintet lenne célszerűbb megcsinálni?

Figyelt kérdés

Közép vagy felsőfokú komplex nyelvvizsga kellene, elsősorban diplomához.


Angolul tanultam csak, úgyhogy motiváció híján másba most nem akarok belekezdeni, meg azért jó volna rendesen megtanulni ezt a nyelvet.


Mivel nem tudom mit hoz az élet és többen mondták, hogy a közép és a felsőfok közt nincs sok különbség(a felső nyilván több mindent lefed, de másra nem tértek ki ez ügyben) így gondoltam, hogy akkor egyből a felsőfokba kezdenék bele.


Szakmai nyelvvizsgát(profex-orvosi) is majd szeretnék tenni egyszer, de az ráér még bőven.


Szintileg leginkább újrakezdő/középhaladó vagyok. Érteni értem amit beszélnek hozzám csak megszólalni nem tudok. Illetve egyszer minimálisan ittas állapotban tök jót beszélgettem egy külföldivel, de ez is csak alap ismerkedős beszélgetés volt.


Maradjak a középfoknál, ha úgyse kell semmi extrára a nyelvvizsga vagy fizessek picit többet, ha már úgyis bele kell kezdenem ebbe az egészbe? Egyébként 2020-ig van effektíve időm, de jó lenne 1-2 éven belül letudni.


2017. aug. 3. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az origó a legkönnyebb.:) Aki azt mondja hogy az a legnehezebb az hazudik.

Pl. egy bme vagy telchez ecl-hez hozzászagolni nemtudtam volna nem hogy elsőre megcsinálni.

2017. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
25%
Szia, szerintem mindenképp a Cambridge-en gondolkodj el, ez a legjobb, legerősebb. Én egy B2-t javaslok ebben az esetben:)
2017. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor inkább a középfoknak fuss neki, és az első hozzászólónak adok igazat, origó a legkönnyebb. Én ecl-re mentem először, azon megbuktam, origó viszont a rákövetkező hónapban majdnem 90%-os lett.
2017. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
persze ha nem csak a papir kell akkor nyilvan menj jobb nevure
2017. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Átmenetileg csak papír kell. A többivel akkor foglalkozom ha aktuális lesz.


Köszi a válaszokat ☺

2017. aug. 3. 17:34
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Origó csak akkor, ha kened vágod a nyelvtant és fordítást, mert arra mennek rá.ECl jobban rámegy a nyelv valós használatára, gyakorlatiasabb.


Mi megy jól? Ehhez kell nelyvvizsgát választani. Én origon tuti megbuktam volna, mert rossz a nyelvtanom, de a hallás utáni készségem és a levélírásom jó.88% lett.

2017. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Mit kell kenni vágni? A levél na azt kell.

Nekem a levél minimum pont lett gondolom nem akartak miatta buktatni. Viszont a fordítás 66% és a szövegértés 80% szóval na. Szerintem az origó nem nehéz csak sok róla a téves rém hír

2017. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Per pill semmi sem megy. Régebben a fordítást szerettem. 7 éve érettségiztem és azóta nem használtam a nyelvet. Keresek majd egy külön tanárt aki segít a felkészülésben és rábízom magam, hogy mit ajánl.
2017. aug. 3. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!