Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom bővíteni a...

Hogyan tudom bővíteni a szókincsemet?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, az anyanyelvem magyar, magyar alapsuliba jártam. Nagyon kevés (heti 5 óra) szlovákunk volt, ennek köszönhetően nagyon keveset tanultunk meg. A nyelvtant nagyon, a szókincset kevésbé nyomtuk, szóval alig jutottunk valamire 9 év alatt (nálunk 9 év az alapsuli). Nagyon nagy hátrány még itt délen, a magyar határtól pár kilométerre is, ugyanis nagyon kezdenek elszlovákosodni szándékosan a hivatalokban, üzletekben, iskolákban stb... Ezt én időben észrevettem, ezért 9. végén úgy döntöttem, hogy szlovák középben folytatom. Sikerült is bejutni, már 2 évet lejártam így, 3-asnál rosszabb jegyem nem volt bizonyítványban. Érdekesség, magyar suliban volt rosszabb. Egyébként nálunk fordítva vannak a jegyek, de mindegy, a 3-as itt is ott is 3-as :D


Szóval. A nyelvet suliidőben naponta használom, bár az osztály fele magyarul beszél többnyire suliban is. Néha még a tanárok is megszólalnak magyarul. Szeretném a következő 3 évben a nyelvet minél jobban megtanulni. Sokat tanultam ezalatt a 2 év alatt, szavakat is, ragozást stb... De elég sokszor megakadok, és látszik, hogy keresem a megfelelő szavat, ilyenkor a gondolkodásom átvált magyarra, és teljesen összezavarodok. Alap komunikáció alatt már képes vagyok a másik nyelven gondolkodni, de ha valami komolyabb témáról van szó, ami nem mindennapi, akkor keresni kell a szavakat, néha viszont egyszerűen nem is találom, mivel hiányzik a szólincsemből. Ilyenkor körülírom, és megértik, majd meg is mondják a konkrét szavat. Vagy találgatnak. Sose nevetett ki senki hibás szavakért, mindig kedvesen megmagyarázták, azt is, hogy mit és miért kell úgy ragozni stb...


Szeretnék több szavat megtanulni. Milyen módszerek működhetnek? TV-t nézek szlovákul, bár nem nagyon érdekelnek a műsorok, mert nem vagyok egy TV fan... Szlovák zenéket is hallgatok, amiből szintén tanultam szavakat, de ez nekem kevés. Ti hogyan tanultok nyelvet?



2017. aug. 4. 11:37
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
Olvass minél többet! Rendes könyveket, vagy akár neten a híreket, stb.
2017. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
68%
Nekem angoltanulással volt szókincses problémám (bár én Magyarországon lakom :) ). Én azt csináltam, hogy minden nap megtanultam kb. tíz szót, ami nem hangzik soknak, de egy hónap alatt az már 300, majd egyre több Még ha néhány szót el is felejtesz, vagy ha mondjuk csak napi ötöt és nem tizet tanulsz meg, akkor is sokkal több szót fogsz tudni pár hónap múlva. :)
2017. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 pont ezen gondolkodtam én is. Mennyire működik? Erre van valami módszer? Vagy csak simán szótár, kiírni azt az 5-10 szavat és szabadidőben, utazás alatt tanulgatni kell? Vonatozok és buszozok is, szóval időm van :D
2017. aug. 4. 12:52
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

"Mennyire működik?"


Semennyire. Vegyél újságot és olvass vonatozás közben. Random szótanulásnak szövegkörnyezet nélkül nem sok értelme van.

2017. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
73%

#4 Pontosan.

Szövegkörnyezet nélkül ne tanulj szavakat!

Szótárból pedig egynyelvűt használj, mert már nem kezdő szinten vagy.

2017. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Okés, marad az olvasás.
2017. aug. 4. 14:59
 7/7 anonim válasza:
Én az Idegen szavak szótárából tanultam meg minden nap néhányat. Azt tudom ajánlani
2017. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!